Haber Detayı
19 Ocak 2018 - Cuma 11:22 Bu haber 2141 kez okundu
 
DEVLETİN PARASI ÇÖPE
Sağlık Bakanlığı tarafından 2014 yılı yatırım programı kapsamına alınan ve yapımına başlanan 300 yataklı Batman Kadın Doğum Hastanesi kaderine terk edildi. Batmanlılar, ‘Devletin parası çöpe atılıyor’ diyerek hastanenin yapımına başlanmasını istediler.
GÜNDEM Haberi
DEVLETİN PARASI ÇÖPE

 

70 MİLYON TL NEREDE

Hastanenin maliyeti yaklaşık 70 milyon TL olduğu öğrenilirken, şuana kadar yapılan çalışmalarda ne kadar harcama yapıldığı bilinmiyor. Batmanlılar hastanede şuana kadar yapılan çalışmalarda harcanan parayı merak konusu yaparken, yetkili kişilerden kamuoyunun aydınlatmasını bekliyor.

İKİNCİ KEZ İHALE YAPILACAK

Yapımına başlandığı günden itibaren ihale şartnamesinde 800 iş gününde tamamlanması planlanan hastane yüklenici firma tarafından durduruldu. Tekrar ihale edilmesi beklenen hastane adeta kaderine terk edildi. Hastanenin ikinci kez ihaleye çıkacağı öğrenilirken,  Batmanlılar konu hakkında yetkili merciler tarafından bir açıklama bekliyor.

11 KATLI VE 300 YATAK KAPASİTELİ

İki blok halinde yapılacak ve maliyeti 70 milyon lirayı bulacak Batman Kadın Doğum Hastanesi, 11 katlı ve 300 yatak kapasiteli olarak planlanmış. Hastanede 2 kişilik ve suit odalar da yer alacak. Kapalı alanı 47 bin 640 metrekare olan hastanede, 87 poliklinik, 48 yeni doğan yoğun bakım ünitesi, 18 erişkin yoğun bakım ünitesi ve 8 ameliyathane bulunacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVLETİN, PARASI, ÇÖPE,
Yorumlar
Haber Yazılımı