Haber Detayı
16 Ağustos 2021 - Pazartesi 10:09
 
Dünya Hastanesi’nden Başarılı Bir Operasyon Daha
Ameliyat sırasında hayatını kaybedebileceği bildirilen Türkan Arık, Özel Batman Dünya Hastanesi’nde başarılı bir operasyonla ameliyat edilerek 6 gün sonra taburcu edildi.
SAĞLIK Haberi
Dünya Hastanesi’nden Başarılı Bir Operasyon Daha


 


Hasta Türkan Arık, Antalya ve Isparta’da gittiği hastanelerde yapılan tetkikler sonucu ameliyat olması gerektiğini öğrendi. Daha önce birkaç ameliyat geçirmiş olan hastanın zaman içinde triküspit kapağında yetmezlik ve darlık olduğu tespit edilerek ne yazık ki hastaya yapılacak yeni bir ameliyatın riskinin çok yüksek olduğu, ameliyat sırasında hayatını kaybedebileceği bildirilerek, gittiği merkezlerde ameliyata kabul edilmedi.

Hasta daha önce 2006 yılında Aort kapak değişim ameliyatı için Kalp Damar Cerrahı Op. Dr. Afşin Yaveri’ yi tercih etmişlerdi. Yine bu denli tehlikeli bir ameliyat için ondan başkasına güvenemediklerini ifade ettiler. Ellerindeki tetkikler ve raporlarla Dünya Hastanesi’ne ulaşan hasta muayeneden sonra ameliyat şansının olduğuna karar verildi.

Gerekli tüm hazırlıklar tamamlanarak ameliyata alınan hastanın triküspit kapağı değiştirildi ve bu kadar riskli bir ameliyattan 6 gün sonra hasta, sağlıkla taburcu edildi.

Kalp Damar Cerrahı Op.Dr. Afşin Yaveri; “Dünya Hastanesi’ndeki donanım ve tecrübeli ekiplerin olması bu ve bunun gibi pek çok riskli ameliyatın yapıldığının hastalarımız tarafından bilinmesini isteriz, Batman dışına ameliyat olmaya gitmeye gerek yoktur biz gereken hizmeti ve konforu hastalarımıza en yüksek imkanlarla sunmaktayız “ ifadelerinde bulundu.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Dünya, Hastanesi’nden, Başarılı, Bir, Operasyon, Daha,
Yorumlar
Haber Yazılımı