Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 12:58 Bu haber 983 kez okundu
 
Eğitim kurumu müdürler kurulu toplantısı yapıldı
Vali Şahin: “Elimizden gelen gayreti göstermeliyiz”
GÜNDEM Haberi
Eğitim kurumu müdürler kurulu toplantısı yapıldı

 

Batman’da 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu Toplantısı Vali Hulusi Şahin’in katılımı ile gerçekleştirildi.

 İl Kültür Merkezi Konferans salonunda yapılan toplantıya; Vali Şahin’in yanı sıra Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı,  İl Milli Eğitim Müdürü, kamu kurum yöneticileri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Vali Hulusi Şahin, okul müdürlerine hitaben yaptığı konuşmada: “Eğitim dediğimiz kamu hizmeti,  sadece eğitim camiasının altında kalkabileceği bir alan değildir. Bizim en büyük sermayemiz insanımızdır. Batman, eğitim alanında önemli mesafeler kat etmiş bir ilimizdir. Okul öncesi eğitimde Batman’da büyük bir sıçrama sağlanmış. Derslik sayısında ciddi katlamalar olmuş. Buna rağmen daha kat edeceğimiz çok büyük mesafeler var.  Bu yüzden elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. İlimizde okuma kültürünün oluşmasında ve eğitimin niteliğinin artırılması için Valiliğimiz önemli bir proje hayata geçirmiş, Belediyemizde bunun en büyük paydaşı olmuş. Bu proje ile çok önemli bir ivme ve ilgi oluşturulmuş. Bu yıl da, “Batman Okuyor”, yazar okur buluşmaları ve fuarları geliştirerek tamamını yapacağız. Bu konuda bu çalışmaların gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitim, kurumu, müdürler, kurulu, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı