Haber Detayı
31 Ocak 2018 - Çarşamba 13:48 Bu haber 7193 kez okundu
 
Emitt Fuarında Batman Tur operatörlerin ilgi odağıydı
GATOB, EMITT Turizm Fuarı’na katılan Batman, turizmde yakaladığı başarının sırrını Fuar bitimine kadar ziyaretçileri ve katılımcılarıyla paylaştı.
KÜLTÜR Haberi
Emitt Fuarında Batman Tur operatörlerin ilgi odağıydı

 

Turizm sektörünün uluslararası buluşma noktası EMITT Turizm Fuarı’nda, turizm sektöründen Acenta, Otelci ve katılımcıları Batman standında ağırlayarak yöreye özel lezzetleri ikram eden, Batman Valiliği, DİKA, Batman Belediyesi, Batman İl Kültür Müdürlüğü ve Batman konaklama sektörü temsilcileri fuar boyu yoğun ilgi gördü. EMITT Turizm Fuarı’nda 12. holde bulunan Batman, aynı zamanda yöreye özgü bez bebekler ve özel işlemeli gümüş hediyelik eşyaların bulunduğu standı da ilgi odağı oldu. Güneydoğu illerinden gelerek Belediye Başkanları, Valiler ve STK Başkanları Batman standını renklendirdiler.

EN HUZURLU KENT BATMAN

Emitt fuarına katılan Güneydoğu Anadolu Bölgesi Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği (GATOB) Başkanı Hüseyin Aslan yaptığı açıklamada; Bir Emitt fuarının daha sonuna geldik oldukça verimli geçen fuarda özelikle Batman, tur operatörlerin ilgi odağıydı. Batman valimiz Sayın Ahmet Deniz’in etkisini çok gördük. Kendisinin özelikle Batman turizmine önem vermesi ve kentte huzur, güven gelmesiyle beraber Batman Güneydoğu Anadolu bölgesinin en huzurlu kenti konumunda olmasından dolayı tur operatörlerinin de ilgisini çekti.

TUR OPERATÖRLERİ BATMAN’I ANLATACAK

Aslan; “Güneydoğunun Turizmde parlayan yıldızı Batman, bölgenin kültür turlarıyla ön plana çıkacak. Önümüzdeki günlerde Batman’a davet ettiğimiz tur operatörlerinin yeni Kültür  rotaları çizerek daha önce görülmemiş yerleri, yerli ve yabancı turistlerin görme imkanı olacak. Batman Valisi Ahmet Deniz’in özellikle çok önem verdiği Batman turizmi 2018 yılında Kültür turlarıyla ön plana çıkacak olan Batman kendinden emin adımlarla ilerliyor.  Bölgede Dicle nehri kıyısında Kantar köprüsü rotasıyla Adem ile Havva’dan kalma mağaraları, yine aynı bölgede bulunan delikli mağara ziyaretçilerini bekliyor. Dünya tarafından yakinen bilinen  Hasankeyf ise gezilecek görülecek Tarih ve Doğa içinde gezilmesi gereken  kültür rotası içinde bulunuyor. Yine Hasankeyf sınırları içinde Sevgi Vadisi ise özellikle gidilmesi görülmesi gereken önemli yerlerden. Batman’da kısa turlarla gezmekle  bitmeyecek kadar fazla Tarih ve Kültür alanı bulunuyor. Önce Batman'a gelin  tüm güzellikleri, doğası ve lezzetleriyle sizi bekliyor” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emitt, Fuarında, Batman, Tur, operatörlerin, ilgi, odağıydı,
Yorumlar
Haber Yazılımı