Haber Detayı
16 Kasım 2020 - Pazartesi 15:42 Bu haber 494 kez okundu
 
'En İyi Narkotik Polisi Anne' programı düzenlendi
İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan 'En İyi Narkotik Polisi Anne’ kampanyası kapsamında Batman Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Şube Müdürlüğünce bir program düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
'En İyi Narkotik Polisi Anne' programı düzenlendi

 

Batman Üniversitesi Merkez Kampüsü Konferans Salonunda gerçekleştirilen Programa, Batman Valisi Hulusi Şahin'in eşi Ebru Şahin, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç'ın eşi Emine Kıraç, İl Jandarma Komutanı İsa Çakmak'ın eşi Şermin Çakmak, Garnizon Komutanı Hava Albay İhsan Kaplan'ın eşi Arzu Kaplan, Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş'un eşi Ayla Durmuş, diğer bazı protokol üyelerinin eşleri ve anneler katıldı.

Burada konuşan Vali Hulusi Şahin'in eşi Ebru Şahin, "Uyuşturucu madde bağımlılığı tüm dünyada ve ülkemizde artarak devam eden bir sorundur. Sokaklarda madde bağımlılığından hayatını kaybeden gençlerin sayısının sürekli artması, uyuşturucu madde yüzünden dağılan ailelerin basına yansıyan görüntüleri sorunun ne denli büyük olduğunu göstermektedir. Her konuda olduğu gibi devletimiz, sorunun çözümü için ilgili tüm kurumlarıyla elinden geleni yapmaktadır. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun ‘En İyi Narkotik Polisi Annedir’ başlatmış olduğu proje bunun en güzel örneklerindendir. Güvenlik güçlerimiz dışarıda, sokaklarda çocuklarımızı kötü alışkanlardan korumaya çalışırken bizlerde anneler olarak evlerimizde evlatlarımızı izleyip davranışlarını takip ederek, güzel bir iletişim kurarak sahada çalışan personelimize rehberlik edebiliriz. Çağımızın en büyük sorunlarından birisine madde bağımlılığını çözmek için fedakarca çalışan emniyet ve jandarma teşkilatımıza, sağlık personelimize, YEDAM çalışanlarına, ilgili tüm kurum ve derneklere teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: 'En, İyi, Narkotik, Polisi, Anne', programı, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı