Haber Detayı
24 Eylül 2017 - Pazar 08:23 Bu haber 2975 kez okundu
 
Eski bakan ve bürokratlar Zeynel Bey Türbesini ziyaret etti
Aralarında eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de bulunduğu işadamı, bürokrat ve gazetecilerden oluşan 70 kişilik grup Zeynel Bey Türbesini yeni yerinde ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Eski bakan ve bürokratlar Zeynel Bey Türbesini ziyaret etti

 

Siirt’in Tillo ilçesindeki İsmail Fakirullah ve İbrahim Hakkı Hazretleri Türbelerini ziyaret etmek için Ankara’dan gelen 70 kişilik grup Batman’ın Hasankeyf ilçesini de gezdi.

Yeni yerine taşınan 550 yıllık Zeynel Bey Türbesini yeni yerinde ziyaret eden gruba Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen eşlik ederek Zeynel bey türbesi ile ilgili bilgi verdi.

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, daha önce Hasankeyf’e geldiğini ancak 50 kerede gelinse bile doymayacağını belirterek, “ Hasankeyf’in her tarafı tarih özellikle İslam eserlerinin çok olduğu bir yer. Zeynel Bey Türbesinin nakliyesi de oldukça güzel bir mühendislik harikasıydı. Allah’a çok şükür devletimiz çok güçlü artık böyle tarihi eserleri taşıyacak kadar güçlenmiş durumdayız. Buda iftihar edeceğimiz bir hadisedir. Hükümetimizi de bu konuda takdir etmek lazım bu eseri burada su altında da bırakabilirdi. Muhteşem bir başarıdır. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Batman Haber
Etiketler: Eski, bakan, Batman Gazete, Batman Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı