Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 16:32 Bu haber 1961 kez okundu
 
ESNAFLARA SON UYARI!
Belediye Başkanvekili Ertuğ Şevket Aksoy: “Esnaf arkadaşlarıma bu son uyarımdır. Kim olursa olsun hiç kimsenin, hiçbir grubun, hiçbir kişinin kamu düzenine uymama konusunda bir ayrıcalığı yoktur” dedi.
GÜNDEM Haberi
ESNAFLARA SON UYARI!

 

Aksoy Batman Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yerel ve ulusal basın temcileri bir araya geldi. Batman kent merkezinde kaldırım işgali yapan esnaflara yönelik zabıta ekiplerinin yaklaşık 250 kez tutanak tuttuğunu belirten Aksoy, esnafların yapılan uyarılara riayet etmediğini söyledi.

‘DAHA İYİ BİR KENT AMAÇLIYORUZ’

Esnafların kaldırım işgalleri ile kentin caddelerinde vatandaşların daha rahat bir şekilde yürümesini ve dolaşmasını engellediğini belirten Başkanvekili Aksoy: “Kim olursa olsun hiç kimsenin, hiçbir grubun, hiçbir kişinin kamu düzenine uymama konusunda bir ayrıcalığı yoktur. Cezai muameleye tabi kalmamak için bu cezaları da mevzuatın izin verdiği ölçüde arttırarak uygulayacağız. Kentimizin önemli meselelerinden bir tanesi de biliyorsunuz her zaman halkımızın şikayetlerine konu olan, kentin çağdaş kent olma niteliğini zedeleyen, yaya trafiğini aksatan, görsel kirlilik yaratan, gıda maddelerinin halk sağlığını tehdit eden ve özellikle ailelerin, hanımların, çocukların caddelerimizde rahatça yürümesini dolaşmasını engelleyen bu kaldırım işgali sorunudur.  Biz sadece park yaparak, yol yaparak değil, ancak bu tür konulara da eğilerek vatandaşlarımız için, hemşerilerimiz için daha iyi bir kent, daha iyi yaşam şartları sağlamayı amaçlıyoruz. Tüm ikazlarımıza rağmen, bu konudaki tüm çalışmalarımıza rağmen ne yazık ki esnaflarımızın bir takım alışkanlıklarını terk etmemesinden dolayı tam bir başarı sağlayamadık. Dolayısı ile bu kaldırım işgali konusunu tamamıyla ve kalıcı olarak çözmek niyetindeyiz. Vatandaşımızın da isteğinin bu yönde olduğunu biliyoruz.

‘245 TANE TESPİT TUTANAĞI TUTMUŞUZ’

245 tane tespit tutanağı tutmuşuz. 245 defa uyarmışız. Ancak uyarılanların ne yazık ki bu uyarılara riayet etmediğini görüyoruz. Bunun dışında şunun bilinmesini isterim; kim olursa olsun hiç kimsenin, hiçbir grubun, hiçbir kişinin kamu düzenine uymama konusunda bir ayrıcalığı, bir özgürlüğü de yoktur. Esnaf arkadaşlarıma bu son uyarımdır; lütfen hem kendilerinin mağduriyetlerine yol açmamak için, cezai muameleye tabi kalmamak için ki bu cezaları da mevzuatın izin verdiği ölçüde arttırarak ve en ağır şekilde uygulayacağız. Bu konuda da özel bir çalışmamız var. Ben bunu koyarım, şu kadar para cezası öderim önemli değil diye bir şey yok. O cezaları arttırarak uygulayacağız. Eğer mevzuat dükkan kapatmaya kadar bize yetki veriyorsa gerekiyorsa onu da uygulayacağız. Esnaf arkadaşlarımız bundan sonra işgal konusunda hassas davranmasını sizlerin aracılığıyla rica ediyorum. Bundan böyle uyarı yapmayacağız. Bu genel bir uyarıdır. Bundan böyle bu iş için özel olarak kurduğumuz ekiplerle sadece Turgut Özal Bulvarı değil, şehrin tamamını denetleyeceğiz” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ESNAFLARA, SON, UYARI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı