Haber Detayı
05 Ekim 2017 - Perşembe 08:09 Bu haber 4051 kez okundu
 
EV KİRASINI ÖDEYEMEYİNCE SOKAĞA ATILDI
Batman'da ev kirasını ödeyemeyen aile ev sahibi tarafından sokağa atıldı. Sokağa atılan 4 nüfuslu Gülşen ailesi, 15 gündür hastane bahçesinde kalıyor.
YAŞAM Haberi
 EV KİRASINI ÖDEYEMEYİNCE SOKAĞA ATILDI

 

 

Havaların soğumaya başladığı kentte dışarıda yere serdikleri yataklarda uyuyan aile, başını sokacak sıcak bir yuva arıyor. Batman merkez Kısmet Mahallesi'nde ikamet eden 4 nüfuslu Gülşen ailesi, kirayı ödeyemedikleri gerekçesiyle 15 gün önce ev sahibi tarafından sokağa atıldı. Gidecek yer bulamayan aile, Batman Bölge Devlet Hastanesi bahçesine sığındı. Havaların soğumaya başladığı ve geceleri 7 dereceye kadar düştüğü kentte, hastane bahçesinde yatan ve yemek ihtiyacını hastaneden karşılayan aile, başını sokacak sıcak bir yuva arıyor.

EŞYALAR EVİN İÇİNDE KALDI

Aile babası Sadun Gülşen, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının (SYDV) kiralarını ödediğini belirterek, "Ama artık ev sahibi bizi eve almıyor. Eşyalarımız da evin içinde. Devlet bize yardım ediyor ama ev sahibi bizi eve almıyor" dedi.

TEK İSTEDİĞİMİZ SICAK BİR YUVADIR

Anne Emine Gülşen ise yemeklerini hastaneden karşıladıklarını anlatarak, "Bu soğukta çocuklarım ölecek. Ben de şeker hastasıyım. Allah rızası için bize bir ev bulsunlar. Tek istediğimiz sıcak bir yuvadır. Başka bir şey istemiyorum. Çocuklarım üşüyor. Yatak yok dayanamıyorum artık. Ben kadınım banyo yapamıyorum, elbiselerimiz yok, çocuklar okula gidemiyor. Çocuklarımın bu durumdan kurtulması için bir yuva istiyorum" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , EV, KİRASINI, ÖDEYEMEYİNCE, SOKAĞA, ATILDI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı