Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 16:23 Bu haber 7124 kez okundu
 
Faris Özdemir’den Kürtçe mesaj: Faris ne Xwedi texte, Faris bı sozu bexte
Ankara’da değil Batman’da otururum
GÜNDEM Haberi
  Faris Özdemir’den Kürtçe mesaj: Faris ne Xwedi texte, Faris bı sozu bexte

 

Saadet Partisi Batman 1. Sıraya adayı Faris Özdemir Gazetemizi ziyaret etti. Özdemir ziyarette yaptığı açıklamada AK Parti’ye yüklenerek: “Bölgeyi kafadan çıkarmışlar. Bölge bunlarla huzur bulmaz. Halkımız kararlıdır, tepkisini görüyorum. Toplum içinde bir tepki var” dedi.

“GENÇLERİ GÖRÜNCE İÇİM PARÇALANIYOR”

Batman'ın Türkiye’de işsizlik konusunda ilk sırada olduğunu ve bu tabloyu görünce içinin parçalandığını belirten Özdemir: “Ben Batman hastasıyım. Allah bana bir misyon yüklemiş bende o misyonu taşıyorum çok şükür. Bu gençleri görünce içim parçalanıyor. Batman işsizlikte ilk sıralardadır. Benim çalışmamın büyük bir kısmı gençlerle olacak. Ben Ankara’da oturmam. Burada otururum. Yerim bellidir” dedi.

“BATMAN’I BUNLARDAN KURTARALIM DİYORLAR”

Batman genelinde yaptığı seçim çalışmalarına da değinen Özdemir, çalışmalarının şuana kadar çok iyi yapıldığını ifade ederek şunları söyledi: “Çalışmalarım çok iyi. İnsanlar bizden memnun. Batman’ı bunlardan kurtaralım diyorlar.  Ak Parti’ye büyük bir tepki var. Halkımız Saadet Partisinden şikayetçi değiller. Ak Parti bölgedeki hezimeti gördüğü için bazı şeylere giriyor.”

“SORUNLARA DUYARSIZ KALAMAYIZ”

Uzun yıllar sonra yeniden siyasete dönmedeki sebebinin Batman’ın sorunlarını çözmek için olduğunu vurgulayan Özdemir: “Siyasete dönmemdeki tek amaç Batman’ın sorunlarını çözmek. Duyarsız kalamayız sorunlara. Batman halkı çok dertli. Batman bunu hak etmiyor. Ben  insanların hakkını savunurum.  Faris ne Xwedi texte, Faris bı sozu bexte.  Bu gençlerin vebali hepimizin üstünedir.  Ben insanları, bölgeyi seviyorum. Bu insanların ne insanımıza ne de bölgemize bir faydası olmaz. İnsanlar korkuyor çıkmaya. Benim için kan ağlıyor bu gençleri böyle görünce, içim parçalanıyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , Faris, Özdemir’den, Kürtçe, mesaj:, Faris, ne, Xwedi, texte,, Faris, bı, sozu, bexte,
Yorumlar
Haber Yazılımı