Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 12:11 Bu haber 3162 kez okundu
 
FATİH ANADOLU LİSESİ GÖZ DOLDURDU
Batman Fatih Anadolu Lisesi Öğrencileri, Öğretmenleri Canan Ölçer öncülüğünde, "Kardeşlerimiz Eksik Kalmasın" adı altında sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiler.
YAŞAM Haberi
FATİH ANADOLU LİSESİ GÖZ DOLDURDU

 

 

Proje kapsamında 100 koli gıda, kırtasiye, giyim ve ihtiyaç malzemelerinden oluşan koliler ayarlayarak, önceden ayarlanan Batman'ın Beşiri İlçesinde Bulunan Hürriyet ilköğretim okulunda olmak üzere, Beyçayırı, Dayılar ve Eskihamur köyünde bulunan kardeş okullarındaki  ihtiyaç sahibi öğrencilere kolileri dağıtıp, çocuklar ile güzel vakitler geçirerek yapmış oldukları güzel davranışlardan dolayı göz doldurdular.

Canan öğretmen; “Okulların sadece öğretim merkezi olmadığını Okullarda yardımlaşma ve dayanışmanın da öğretildiği bir alan olduğunu öğrencilerime anlatmak istedim. Yürütülen çalışmalar, öğrencilerimin toplumsal iletişimini güçlendirip, toplumsal sorumluluk alma ve inisiyatif kullanma cesaretini artırmaktır. Öğrencilerimin Sosyal Sorumluluk Projeleri ile  hayata bakış açılarını değiştirip, öncelikle insana, doğaya ve canlılara daha farklı bakmalarını göstermeye çalıştım.  "Kardeşlerimiz Eksik Kalmasın" projemizde öğrencilerimin sevinç ve hüznü bir arada yaşadıklarını ve gözlerinin dolduğunu gördüm. Emeği geçen başta öğrencilerim olmak üzere, Okul Yönetimime, şahsım ve öğrencilerim adına Teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FATİH, ANADOLU, LİSESİ, GÖZ, DOLDURDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı