Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 16:26 Bu haber 1959 kez okundu
 
FEN BİLİMLERİ OKULLARI EĞİTİM ÇALIŞTAYINA KATILDI
Türkiye’nin birçok ilinden gelen 500 rehber öğretmenler, lise müdürleri ve Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Müdürleri KKTC'de düzenlenen “5. Eğitim Çalıştayı”ında bir araya geldi.
EĞİTİM Haberi
FEN BİLİMLERİ OKULLARI EĞİTİM ÇALIŞTAYINA KATILDI

 

Türkiye’de üniversite çağındaki öğrencilere, yükseköğretimde bir alternatif sunmak ve KKTC'deki üniversite eğitimini tanıtmak amacıyla Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) tarafından “5. Eğitim Çalıştayı” düzenlendi. GAÜ Milenium Park ve Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall’de gerçekleştirilen çalıştaya alanında uzman 500 eğitimci katıldı. Açılış konuşmasını GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk gerçekleştirdiği çalıştayda, GAÜ Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Sualp Davut, GAÜ’nün Vizyonu, Gelişimi hakkında, GAÜ Marketing Koordinatörü Leyla Biçer ise, Gaü’nün uluslararası kampüsleri ve açılımları hakkında konuşma gerçekleştirdi. GAÜ 5. Eğitim Çalıştayı’nın ikinci bölümünde ise, GAÜ Akademisyeni Yrd. Doç. Dr. Tuğba Him Karabıyıklı, “Danışmanlıkta Etkili İletişim” konulu eğitm semineri gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen eğitim seminerlerinin yanı sıra Kuzey Kıbrıs’ın tarihi noktalarına gezilerin de düzenlenen çalıştay, gala yemeği ve sertifika programı ile son buldu.

GAÜ Kurucu Rektörü ve Mütevelli Heyeti Başkanı Serhat Akpınar, Çalıştay Gala programında yaptığı konşmasında, GAÜ’nün gelişim yolcuğu ve projeleri hakkında bilgi verirken, GAÜ olarak, kendilerini devamlı yenileme ve yeniliğin peşinde olan bir yapıda tutmaya önem verdiklerini vurguladı.

Son olarak eğitim çalıştayına Batman`dan katılan Batman Fen Bilimleri  Anadolu Lisesi  Müdürü Muhammed Boğrul eğitim çalıştayının gala yemeğinde 5. Eğitim Çalıştayı hakkında eğitimci bakış açısıyla şu değerlendirmelerde bulundu:

Batman Fen Bilimleri Anadolu Lisesi  Müdürü Muhammed Boğrul, çalıştay sürecinde çok iyi olanaklarla karşılaştıklarını ve çalıştayda verilen mesajları aldıklarını kaydetti. Ayrıca eğitim çalıştayında verilen mesajların Türkiye’deki öğrencilere yansıtmak adına ve diğer meslektaşları ile de paylaşmak adına çok etkili olduğunu da söyleyen Boğrul, "Tercih döneminde öğrencilerin Kıbrıs’taki üniversiteleri de değerlendirmelerini tavsiye ederim" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FEN, BİLİMLERİ, OKULLARI, EĞİTİM, ÇALIŞTAYINA, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı