Haber Detayı
21 Eylül 2017 - Perşembe 12:20 Bu haber 3054 kez okundu
 
Hacettepe Üniversitesinden 5 bilgisayar
Hacettepe Üniversitesi Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi tarafından yürütülmekte olan "Herkes için Kütüphane Projesi' kapsamında Belediye Halk Kütüphanesine 5 bilgisayar hibe edildi.
GÜNDEM Haberi
Hacettepe Üniversitesinden 5 bilgisayar

Yerel Dönüşüm, Küresel Erişim" sloganı ile ‘Herkes için Kütüphane’ kütüphane projesi ile il, ilçe ve belde belediyelerine ait belirli sayıdaki yerel yönetim kütüphanesinde köklü bir değişim ve gelişimin harekete geçirilerek bölgelerindeki vatandaşlar için birer "cazibe merkezi" haline gelmeleri hedefleniyor.

Geliştirilen proje ile yerel yönetim kütüphaneleri; bölgelerindeki vatandaşlar için birer toplum merkezi haline gelirken, aynı zamanda kadınların, yaşlıların, gençlerin, işsizlerin, engellilerin ve kırsal kesimlerde yaşayanların hayatlarını kolaylaştırma amacı taşıyor.

Projeye dâhil edilen Batman Belediyesi Halk Kütüphanesine 5 adet bilgisayar hibe edildi. Bilgisayarlar, Batman Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde halka hizmet veren Belediye Halk Kütüphanesinde oluşturulan alanda, kütüphaneye gelenlerin kullanımına sunuldu. Geniş yelpazedeki kitapların yanı sıra internetten erişilen bilgi hizmetlerine yönelik olarak kütüphaneye kazandırılan teknolojik yenilikler, her türlü bilgiye ulaşmak isteyen kütüphane kullanıcılarını memnun ediyor. Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy proje kapsamında hediye edilen bilgisayarlar için Hacettepe Üniversitesi yetkililerine teşekkür ederken kütüphane hizmetlerinin geliştirilmesi için çabalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hacettepe, Üniversitesinden, 5, bilgisayar,
Yorumlar
Haber Yazılımı