Haber Detayı
01 Mart 2018 - Perşembe 16:41 Bu haber 1504 kez okundu
 
Hani 2017 yılında bitiyordu!- NE OLDU KADIN DOĞUM HASTANESİ?
Maliyeti 73 milyon lirayı bulacak olan ve 2017 yılı sonlarında bitmesi planlanan yeni 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin yapımı arapsaçına döndü.
GÜNDEM Haberi
Hani 2017 yılında bitiyordu!- NE OLDU KADIN DOĞUM HASTANESİ?

 

GÖZLER YENİ İHALEDE

Sağlık Bakanlığı tarafından 2014 yılında yatırım programına alınan ve 2015 yılında inşaatına başlanan yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin, ihalesinin iptal edilmesinin ardından gözler yeni yapılacak ihaleye çevrildi. İki blok halinde yapılacak ve maliyeti 73 milyon lirayı bulacak olan Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 11 katlı ve 300 yatak kapasiteli olarak planlandı.

İHALE İPTAL EDİLDİ ÇALIŞMALAR DURDU

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin proje çalışması yapılırken, mimarların arsayı yerinde görmeden uydu fotoğrafları üzerinden bakarak çizdikleri belirtildi. Bölge Devlet Hastanesi’nin jeneratör ve havalandırma sistemi görmezden gelinerek proje yapıldığı da gelen bilgiler arasında.

BATMANLILAR SORUYOR

Batman Valisi Ahmet Deniz’in yeni hastane için çabaladıklarını anlatan Batmanlı vatandaşlar,  Vali Deniz’den Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin bir an önce bitirilmesi için yetkililere talimat vermesi gerektiğini söylediler. 2017 yılında bitirilmesi gereken hastane ihalesinin neden yapılmadığını da söyleyen vatandaşlar tepkilerini şu şekilde dile getirdiler: “Başka şehirlerde yatırımlar hemen bitiyor. 600 bin nüfusu bulan Batman’da bir hastane bu kadar bekletilemez. İnsanlar mağdur oluyor. Hastane ihalesinin tekrar yapılması ve hemen çalışmalara başlaması gerekmektedir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hani, 2017, yılında, bitiyordu!-, NE, OLDU, KADIN, DOĞUM, HASTANESİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı