Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 16:10 Bu haber 2060 kez okundu
 
HDP Eş Başkanları projelerini anlattılar: Yüzde 80 oy alacağız
HDP Batman Belediye Eşbaşkanları Mehmet Demir ile Songül Korkmaz basınla bir araya gelerek projelerini açıkladı. Eşbaşkan adayları, seçimde yüzde 80 civarında oy alacaklarını belirtti.
GÜNDEM Haberi
 HDP Eş Başkanları projelerini anlattılar: Yüzde 80 oy alacağız

 

Eşbaşkanlar  Demir ile Korkmaz, kentin  tüm sorunlarına vakıf olduklarını belirterek: "Sorunun kurumlar arası iletişim kopukluğundan,  belediye ile kurumların koordineli çalışmamasından, hizmetlerin aksamasına neden oluyor. Yönetime geldiğimizde tüm kurumlarla koordineli olarak çalışacağız. Kentte imar, ulaşım, altyapı, otopark, toplu taşıma araçları, sosyal donatılar, çevre ve hava kirliliğinin yanı sıra imar çöküntüsünün olduğunu ve kentsel dönüşümün olmamasından, arsa ve arazi borsasının yapılaşmasından dolayı daire fiyatları astronomik rakamlara ulaşmıştır" diye konuştu.

"YILMAZ GÜNEY SİNEMASI YENİDEN YAPILACAK"

Yangın sonucu yanan Yılmaz Güney Sineması projesinin yapılmasına rağmen Kayyum tarafından yapılmadığını ve askıya alındığını belirten Eşbaşkan Dr. Mehmet Demir, "Diyarbakır Sur ilçesi yok edildiği gibi Yılmaz Güney Sineması da  yok edilmekte , göreve geldiklerinde daha geniş kapsamlı bir şekilde şehir plancılarıyla  aynı yer veya farklı bir alanda  Yılmaz Güney ve Batman'a yakışır bir sinema salonu inşa edeceğiz" dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Batman Haberi, Batman gazetesi, Batman Gazeteleri
Yorumlar
Haber Yazılımı