Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 15:53 Bu haber 1960 kez okundu
 
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: Ellerinden gelse hepimizi gözaltına alacaklar
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, yerel seçim çalışmaları kapsamında yaptığı ziyaretler kapsamında Batman’a geldi. Parti binasında basınla bir araya gelen Temelli’ye HDP Batman Milletvekilleri Feleknas Uca, Nejdet İpekyüz ve partililer eşlik etti.
- Haberi
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: Ellerinden gelse hepimizi gözaltına alacaklar

 

HDP Batman İl Örgütü’nde basın açıklaması yapan Temelli, partilerine yönelik yapılan operasyonların iktidarın seçim kampanyası haline geldiğini ve bu yöntemle seçim kazanacaklarına o kadar inanmışlar ki neredeyse bir tane HDP’li dışarıda kalmayacağını söyledi.

“SANDIĞA İRADEMİZ YANSIYACAKTIR”

Temelli konuşmasının devamında şunları söyledi, “Batman İl Eş Başkanımız başta olmak üzere tutuklu arkadaşlarımızın ailelerini ziyaret ettim. Ama bu sabah kalktığımızda yeni göz altıları haber aldık. Bu artık iktidarın bir seçim kampanyasına dönüşmüş durumda.

 Defalarca bu konuya değindim. Bu yöntemle seçim kazanacaklarına o denli inanmışlar ki neredeyse bir tane HDP’li dışarıda kalmayacak.

 Ellerinden gelse hepimizi gözaltına alacaklar. Nedeni de seçim kampanyalarını sürdürebilmeleri. Çünkü özgür, demokratik bir seçimi kazanamayacaklarını o denli biliyorlar ki o denli bu kaygıları ve korkuları yüksek ki yegane yöntemleri haksız hukuksuz yere, uydurma fezlekelerle arkadaşlarımızı gözaltına almak.

Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri demokrasi sorunudur. İktidar demokrasiden, adaletten kaçmak için elinden geleni yapıyor. HDP ile uğraşmak, HDP’yi düşmanlaştırmak, arkadaşlarımıza gözaltı uygulamalarında bulunmak ve tutuklamak. Bütün bunlara baktığımızda bütün çıplaklığı ile ortadadır. Türkiye artık böyle bir oyuna gelmeyecektir. Oyuna gelmeyeceğinin kanıtı da 24 Haziran seçimleridir. Yine 31 Mart’ta da bu oyuna gelmediğinin göstergesi seçimler olacaktır. Sandığa irademiz yansıyacaktır. Umduklarını değil, sandıkta buldukları ile yaşayacaklardır. Hiçbir tehdit, hiçbir saldırganlığa pabuç bırakmayacağız.”

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP, Eş, Genel, Başkanı, Sezai, Temelli:, Ellerinden, gelse, hepimizi, gözaltına, alacaklar,
Yorumlar
Haber Yazılımı