Haber Detayı
03 Ekim 2017 - Salı 11:25 Bu haber 3150 kez okundu
 
“HER GÜN ON BİN ADIMLA SAĞLIKLA YAŞAMA”
Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, vatandaşlara seslenerek sağlık için her gün en az 10 bin adım yürümeleri tavsiyesinde bulundu.
SAĞLIK Haberi
“HER GÜN ON BİN ADIMLA SAĞLIKLA YAŞAMA”

 

 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü ve yılın tüm günlerinde 7’den 77’ye herkesi spor tesislerinde sağlıklı yaşam için spor yapmaya davet eden İl Müdürü Eren, ‘Her gün on bin adımla, sağlıklı yaşamaya’ sloganıyla insanların kendi sağlığı için duyarlı olmasını istedi. 

“YÜRÜMEK SAĞLIKTIR”

İnsan sağlığı için en büyük sporun düzenli yürüyüş yapmak olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren; “Fiziksel sportif aktiviteler, günlük yaşam içinde kas ve eklemlerin kullanılarak enerji harcaması ile gerçekleşen, kalp ve solunum hızını artıran ve farklı şiddetlerde yorgunlukla sonuçlanan aktiviteler olarak tanımlanmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ‘Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması 2010' sonuçlarına göre 12 yaş üzeri nüfusun 72'sinin; 6-11 yaş nüfusun ise 60'ının hareketsiz olduğu tespit edilmiştir. Toplumda düzenli ve yeterli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılmasında, fiziksel aktivite ile ilgili özel gün ve haftaların etkin olarak kutlanması önem arz etmektedir. Bu kapsamda 3-4 Ekim günlerinde "Dünya Yürüyüş Günü" yürüyüş, farkındalık oluşturmak ve sağlıklı yaşam bilincinin tüm topluma kazandırılması amacıyla spor tesislerimiz halkın hizmetindedir. Her gün 10 bin adımla hayatı sağlıklı bir şekilde geçirmemize büyük katkısı olacaktır" diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “HER, GÜN, ON, BİN, ADIMLA, SAĞLIKLA, YAŞAMA”,
Yorumlar
Haber Yazılımı