İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
18 Eylül 2017 - Pazartesi 19:13 Bu haber 2129 kez okundu
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Batman’da
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Kozluk İlçesinde şehit olan müzik öğretmeni 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın’ın görev yeri olan Kozluk Çok Programlı Lisesi'nde yeni eğitim ve öğretim yılının açılışına katıldı.
GÜNDEM Haberi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Batman’da

Soylu, Yalçın'ın bıraktığı emanetin emin ellerde olduğunu belirterek, "Bize diğer eğitim şehitleri gibi büyük bir sorumluluk bıraktın. Bize büyük bir emanet bıraktın. Bu emanetin farkındayız ve sımsıkı sahip çıkacağız" derken, Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya; “Terör asla başaramayacak” dedi.

Kozluk ilçesinde Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın adının verildiği Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde yeni eğitim yılı açılışı törenle yapıldı. Törene, Bakanı Soylu ve Bakan Kaya, Batman Valisi Ahmet Deniz, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şenay Aybüke Yalçın Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde eğitim yılı açılışında bulunmaktan büyük bir onur duyduklarını belirtti. Eğitim ve öğretim yılının ülkeye, öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hayırlı ve uğurlu olmasını dilediğini ifade eden Bakan Soylu, "Benim ilkokulumda Kürt, Alevi kardeşlerim, Karadenizli hemşerilerim vardı. Etnik köken, mezhep farkı yoktu. Anneleri annelerimiz, babaları babalarımız. Sevgiyle birbirimize bağlıydık. Bu memlekette bir fırsatı önümüze koydular. Bugün öğretmenlerimizin, Şenaylarımızın, bize öğrettikleri sayesinde bakan olarak karşınızdayız" dedi.
22 yaşında bir gencin bu duygularla buraya geldiğine dikkat çeken Bakan Soylu şunları söyledi: “Sevgiyle geldi. Acaba bir nota nasıl öğretebilirim, çocukları nasıl kucaklayabilirim düşüncesiyle geldi. Hepimiz bıktık onların silahlarından, bizi ayrıştırmalarından bıktık. Kendimizi anlatamamaktan bıktık. Bilmenizi istiyorum ki yepyeni bir umut açılmaktadır. Bu yılın birinci dersi Şenay Aybüke Yalçın'dır, Necmettin öğretmendir. Onların bize anlattıkları, sunduklarıdır. Belki okulunu bitirip, diplomasını alan birine yarın öbür gün doktor hanım, doktor bey diye müracaat edeceğiz. Kaymakam hanım, kaymakam bey, vali hanım, vali bey diye müracaat edeceğiz. Belki sayın bakan hanım, sayın bakan bey diyeceğiz. Başbakanımız, cumhurbaşkanımız diyeceğiz. Sizlerden birisine yani Şenay Aybüke Yalçın Çok Programlı Anadolu Lisesi'nden mezun olan öğrencilerimizden birini saatlerce ayakta alkışlayacağız. Hayallerinizden sakın ayrılmayın, özünüzden sakın ayrılmayın. Bizim medeniyetimiz bize yeter. Bizim anne, baba ve öğretmenlerimizin öğrettiği bize yeter. Şenay Aybüke Yalçın bıraktığın emanet emin ellerdedir. Sen okulun bahçesinde olmasan da onur ve gurur duyuyoruz. Bize, diğer eğitim şehitleri gibi büyük bir sorumluluk bıraktın. Bize büyük bir emanet bıraktın. Bu emanetin farkındayız ve sımsıkı sahip çıkacağız. Kıymetli şehidimiz, kardeşimiz, evladımız Şenay Aybüke Yalçın'ın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: İçişleri, Bakanı, Süleyman, Soylu, Batman’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı