Haber Detayı
22 Ocak 2018 - Pazartesi 14:24 Bu haber 1865 kez okundu
 
İdrar kaçırma hastalığına çözüm
İdrar kaçırma hastalığına Batman Kadın Doğum Hastanesinde çözüm. İğnesiz ameliyat tekniği ile idrar kaçırma hastalığına yapılan ameliyatlar başarıyla sonuçlanmakta olup, hastaların yaşam kalitesini yükseltiyor.
SAĞLIK Haberi
İdrar kaçırma hastalığına çözüm

 

İDRAR KAÇIRMA BİR HASTALIKTIR

Başarıyla gerçekleştirilen ameliyata ilişkin Op.Dr. Anıl Murat Sever şöyle dedi; “İdrar kaçırma bir hastalıktır fakat kadınların bir çoğu bunu utandığından dolayı anlatmaz, bir kısmı da doğum yapan kadınlarda doğal bir sonuç olarak görüp dile getirmez. Ancak biz hekimler tarafından idrar kaçırma şikâyeti özellikle sorgulanınca söylenir. Oysa idrar kaçırmanın türüne göre öksürünce, hapşırınca, merdiven inip çıkınca oluşan idrar kaçırma, sıkışıpta tuvalete yetişememe gibi idrar kaçırma türlerine göre gerek ilaç tedavisi, gerekse ameliyatla tedavisi mümkündür. Yeter ki, hastalarımız bize başvursunlar.”

İĞNESİZ AMELİYAT        

İdrar kaçırma ameliyatlarında da bir kaç tekniğin olduğunu söyleyen Op.Dr.Sever şöyle devam etti; “İdrar kaçırma ameliyatlarında birkaç teknik mevcuttur. Bizim uyguladığımız Needleless ameliyatı da bu ameliyatlardan biridir. Ameliyat yeni bir teknik olup, çok küçük bir cerrahi kesi ile yapılabiliyor. İğnesiz ameliyat diye de geçiyor. Cerrahi kesi küçük olunca hasta konforu açısından da daha iyi oluyor. Böylece iyileşme süresi, enfeksiyon riski, komplikasyon oranı açısından diğer tekniklere göre daha üstün oluyor. Hastalar aynı gün hemen taburcu olabiliyor. Hastanemizde de bu ameliyat için gerekli tıbbi malzeme mevcut olup, başarıyla yapılabilmektedir.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İdrar, kaçırma, hastalığına, çözüm,
Yorumlar
Haber Yazılımı