Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 13:36 Bu haber 1006 kez okundu
 
İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Şahin başkanlığında yapıldı
İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı Vali Hulusi Şahin başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.
- Haberi
İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Şahin başkanlığında yapıldı

Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, Covid-19 Pandemisi süresince yürütülen çalışmalar, vaka durumları, test sayıları ve sonuçları ile filyasyon çalışmalarına ilişkin kurula bilgilendirmelerde bulundu.

Konuşmasında, Mart ayının başında başlanan normalleşme sürecinden sonra vaka oranlarında ciddi bir artışın yaşandığını ifade eden Vali Şahin, bulaş oranın en fazla yaşandığı düğün, taziye gibi etkinliklerin ve lokanta, kafe gibi işletmelerin sıkı bir şekilde denetlenmesi konusunda yetkililere talimat verdi. Ayrıca Vali Şahin, sokak ve caddelerde maske denetimlerinin sıkı bir şekilde yapılmasını istedi.

Toplantıya; Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Vali Yardımcısı/Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, İl Jandarma Komutan Komutanı Albay İsa Çakmak, İl Emniyet Müdür Vekili Levent Köse, kurul üyeleri, hastane başhekimleri, ilgili sağlık birim başkanları katıldı.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: İl, Hıfzıssıhha, Kurulu, Toplantısı, Vali, Şahin, başkanlığında, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı