Haber Detayı
16 Ekim 2018 - Salı 14:01 Bu haber 5106 kez okundu
 
İlk defa 3 Ameliyat bir arada yapıldı
Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne karın ağrısı, sırt ağrısı, karın duvarında genişleme ve karın fıtığı şikâyeti ile başvuran 38 yaşındaki Keziban E. adlı hastaya Genel Cerrahi Uzmanları Opr. Dr. Turgay Demir, Opr. Dr. Güneş Tekten ve Anestezi Uzmanı Uz. Dr. Fatma Betül Uslu tarafından karın fıtığı ameliyatı, karın germe ameliyatı ve kapalı yöntemle safra kesesi ameliyatları aynı anda yapıldı.
SAĞLIK Haberi
İlk defa 3 Ameliyat bir arada yapıldı

 

KARIN FITIĞI, KARIN GERME VE KAPALI YÖNTEMLE SAFRA KESESİ AMELİYATI

Ameliyat hakkında bilgi veren Dr. Turgay Demir, “Hastamız bize başvurduğunda karın ağrısı, sırt ağrısı, karın duvarında genişleme ve karın fıtığı şikâyetleri vardı.  3 ayrı ameliyat olmak istemeyen hastaya Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde ilk defa karın germe, karın fıtığı ve kapalı yöntemle safra kesesi ameliyatlarını bir arada yaptık. Ameliyat sonrası hastamızın şikâyetleri geçti. Uygun hastalarda bu ameliyatlar ayrı seanslar yerine bir arada yapılabilir’’ dedi.

3 AYRI AMELİYAT OLMAKTAN KORKTUM

Üç ameliyatı aynı anda olan Keziban E. ise duygularını şöyle dile getirdi; “Uzun zamandır karın ve sırt ağrısı şikayetlerim oluyordu. Karnımın üst kısmında fıtığım vardı. Doğumlarımdan sonra karın duvarımda genişleme ve sarkma olmuştu. Bu şikâyetlerimle Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne başvurdum. Yapılan tetkiklerimde safra kesemde iltihap vardı. Safra kesesi ameliyatı, karın fıtığı ameliyatı ve karın düzeltme ameliyatları olmam gerektiği söylendi. Tekrar tekrar ameliyat olmak istemedim. Ameliyat sonrası şikayetlerimin tamamı geçti. Batman Bölge Devlet Hastanesi ve doktorlarına güvendim, pişman olmadım. Doktorlarıma çok teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlk, defa, 3, Ameliyat, bir, arada, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı