Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 14:28 Bu haber 2596 kez okundu
 
İŞKUR’dan işçi alımı uyarısı
Batman Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalıştırmak üzere 500 temizlik, 292 güvenlik görevlisi alımı için uyarı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
İŞKUR’dan işçi alımı uyarısı

 

İŞKUR tarafından yapılan açıklamada, alımların mevzuat çerçevesinde gelir ve güvenlik soruşturmasından sonra alınacak kişilerin noter tarafından basın huzurunda gerçekleştirilecek kura ile yapılacağı, bu nedenle vatandaşların art niyetli kişilere itibar etmemeleri gerektiği ifade edildi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan İŞKUR Müdürü Besim Eviz: “İl Müdürlüğümüz tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 500 temizlik görevlisi, 292 güvenlik görevlisi personeli için başvurular 12-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. İlgili mevzuatımız gereği başvuru yapan kişilerin gelir ve güvenlik incelemeleri yapıldıktan sonra uygun olanlar basın huzurunda noter kurası ile seçme işlemi gerçekleştirilecek ve seçilen kişilerin listesi kamuoyu ile paylaşılacaktır. Vatandaşlarımızın art niyetli ve dolandırıcı kişilere itibar etmemeleri, işe yerleştirme bahanesiyle talepte bulunan, vaat veren kişileri İŞKUR İl Müdürlüğümüze veya Cumhuriyet Başsavcılığına ihbar etmelerini istiyoruz” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: İŞKUR’dan, işçi, alımı, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı