Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 12:34 Bu haber 7209 kez okundu
 
İşsiz kalan muhtarlığa başvurdu, 37 bloklu mahallede 40 muhtar adayı
Batman’da Emekli TOKİ konutları için 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde yaklaşık 40 muhtar adayı bulunuyor. Mahalleliler sayının çokluğunu işsizliğe bağlıyor. Vatandaşlar çok sayıda muhtar adayının bulunmasını kentteki işsizliğe bağlarken, kimi vatandaşlar da durumu oldukça komik bulduklarını dile getirdi.
YAŞAM Haberi
İşsiz kalan muhtarlığa başvurdu, 37 bloklu mahallede 40 muhtar adayı

 

ADAY BOLLUĞU İŞSİZLİKTEN KAYNAKLI

 Mahallede muhtar adaylığının bolluğu “işsizlikten” kaynaklandığını belirten Mahalleli Felemek Işık, “Bugün işsizlik var Batman'da. İnsanlar da ne yapsın, seçilirim umudu ile muhtar adayı oluyor. İşsizliğin çok olduğu bir kentte, insanlar bir umut bir şeyler yapmaya çalışıyor" dedi. 

KOMİK BİR RAKAM

Gülesar Nar Kırşan ise: “Mahalle kurulduğu günden bu yana oturuyorum. Ama sorunlar halen çözülmedi. 40 aday, açıkçası komik bir rakam umarım sayı daha fazla artmaz. Her akşam kapımızı birisi çalıyor" dedi. 

BU KADAR MUHTAR ADAYI FAZLA

Kardelen Mahallesi’nde yaşayan emekli vatandaş Şehmus Ertekin isimli vatandaş yaklaşık 40 muhtar adayının bulunması ile ilgili şunları söyledi: “37 blok var. Bu kadar muhtar adayı fazla. Bunların içinden bir galip çıkacak. Hepsinin galip çıkma hali yok. Bunlar işsizlikten meydana geliyor. Batman’da iş gücü olmadığı için acaba ben muhtar olabilir miyim, 5 seneye kadar 1-2 bin lira para alabilir miyim düşüncesiyledirler” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşsiz, kalan, muhtarlığa, başvurdu,, 37, bloklu, mahallede, 40, muhtar, adayı,
Yorumlar
Haber Yazılımı