Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 16:43 Bu haber 1247 kez okundu
 
‘İşyeri önü araç işgaline son’
‘İşyeri önü araç işgaline son’
GÜNDEM Haberi
‘İşyeri önü araç işgaline son’

Batman Belediye Başkanı Mehmet Demir, araç park yerlerini şahsi araçları için işgal eden işyeri sahiplerine Zabıta Müdürlüğü personelince gerekli uyarıların yapıldığını söyledi.

Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bundan böyle hiçbir işyeri sahibinin kendi kişisel ihtiyacı için beton blok, briket, saksı, çiçeklik, lastik, reklam dubaları, blok briket, teneke, vs. gibi gereçlerle yol işgal etmesine müsaade etmeyecek. Batman Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Belediye Başkanı Mehmet Demir imzalı broşürleri esnaf ve vatandaşlara dağıtarak bundan böyle görüntü kirliliği oluşturan cisimlerle cadde ve sokakları şahsi menfaatleri için işgalde bulunanlara yönelik denetimlerin artarak devam edeceğini, yer işgali için yola bırakılan materyallere el koyarak ilgililer hakkında cezai işlem uygulayacağını hatırlattı.

‘BÜYÜKŞEHİR YOLUNDA ADIM ADIM İLERLİYORUZ’

Batman Belediye Başkanı Mehmet Demir, Batman’ın büyükşehir olma yolunda adım adım ilerlediğini, modern bir şehir görünümünde olan Batman’ın estetiğine yaraşır bir görünüme kavuşturulması için bu davranışların kesinlikle kabul edilemeyeceğini, kural ihlali yapanlara 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 38/1 maddesine istinaden ceza-i işlem uygulanacağını ifade etti.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: ‘İşyeri, önü, araç, işgaline, son’,
Yorumlar
Haber Yazılımı