Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 13:48 Bu haber 3447 kez okundu
 
Kapalı yöntemle tüp mide ameliyatı yapıldı
Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne ileri obezite şikâyeti ile Tatvan’dan başvuran 41 yaşındaki Fatma İ. adlı hastaya Genel Cerrahi Uzmanları Opr. Dr. Turgay Demir, Opr. Dr. Güneş Tekten ve Anestezi Uzmanı Uz. Dr. Gülsüm Kahveci Kılınç tarafından kapalı yöntemle tüp mide ameliyatı yapıldı.
SAĞLIK Haberi
Kapalı yöntemle tüp mide ameliyatı yapıldı

 

KAPALI YÖNTEMLE MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATI YAPILDI

Ameliyat hakkında bilgi veren Dr. Turgay Demir: “Hastamız bize başvurduğunda 114 kg idi. Hastamıza ameliyat öncesi kapsamlı bir check-up yaptık. Ameliyata engel bir durum olmadığını tespit ettikten sonra kapalı yöntemle tüp mide ameliyatı yaptık. 1 ay sonra kontrole geldiğinde 100 kg idi. Bu ameliyatlar ileri kapalı yöntem cerrahisi tekniği gerektiriyor. Hastamızın Tatvan’dan hastanemizi seçmesi bizi gururlandırdı. Batman Bölge Devlet Hastanesi adına yakışır şekilde sadece Batman’a değil Batman çevresi illere de hizmet vermektedir” dedi.

DİYET VE SPORA RAĞMEN KİLO VEREMİYORDUM

Kapalı yöntemle mide küçültme ameliyatı olan Fatma İ. ise duygularını şöyle dile getirdi; “ Yıllardır fazla kilolarımdan muzdariptim. Diyet ve spor yapmama rağmen kilo veremiyordum. Fazla kilolarım sağlığımı da olumsuz etkilemeye başlayınca ameliyat olmaya karar verdim. Bu ameliyatı nerde olabilirim diye iyice araştırdım. Herkes bana Batman Bölge Devlet Hastanesi’ni önerdi. Ben de Batman Bölge Devlet Hastanesi genel cerrahi polikliniğine başvurdum. Ameliyata engel bir durumum olmadığına karar verildikten sonra ameliyatım yapıldı. 1 ay sonra Tatvan’dan Batman’a kontrole geldiğimde 14 kg vererek 114 kg dan 100 kg’a geriledim. Her ay düzenli olarak Batman’a gelip takiplerime devam edeceğim. İyi ki Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne gelmişim. Batman Bölge Devlet Hastanesi’nden ve doktorlarından çok memnun kaldım.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kapalı, yöntemle, tüp, mide, ameliyatı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı