Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 13:22 Bu haber 3114 kez okundu
 
Kapalı yöntemle tüp mide ameliyatı yapıldı
Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne ileri obezite şikayeti ile başvuran 37 yaşındaki Keziban Özbek adlı hastaya Genel Cerrahi Uzmanları Opr. Dr. Turgay Demir, Opr. Dr. Güneş Tekten tarafından 3 seans olarak önce kapalı yöntemle tüp mide ameliyatı yapıldı, 1 yıl sonra karın germe, uyluk germe ve kalça germe ameliyatı, bu ameliyattan 1 ay sonra da göğüs küçültme ve kol germe ameliyatları yapıldı.
SAĞLIK Haberi
 Kapalı yöntemle tüp mide ameliyatı yapıldı

 

ÜST ÜSTE BAŞARILI 3 AMELİYAT YAPILDI

Ameliyat hakkında bilgi veren Dr. Turgay Demir, “Keziban Özbek bize başvurduğunda 126,7 kg idi. Hastamıza ameliyat öncesi kapsamlı bir check-up yaptık. Ameliyata engel bir durum olmadığını tespit ettikten sonra kapalı yöntemle tüp mide ameliyatını yaptık. 1yıl boyunca aylık düzenli takipleri sonucu hastamız 70 kg a geriledi. Hastamızın derisi kilo vermeye bağlı fazla geliyordu ve vücudunda ileri derecede sarkmalar oluşmuştu. Hastamıza önce karın germe, uyluk germe ve kalça germe ameliyatı yaptık, bu ameliyattan 1 ay sonra da göğüs küçültme ve kol germe ameliyatlarını yaptık. Hastamız fazla derileri de çıkarılınca 63 kg a geriledi, kilosu yarıya düştü ve sarkmaların hepsi düzeltildi’ ’dedi.

HAYALLERİM GERÇEK OLDU

Bu ameliyatları olan Keziban Özbek ise duygularını şöyle dile getirdi; “Yıllardır fazla kilolarımdan muzdariptim. Diyet ve spor yapmama rağmen kilo veremiyordum. Gazetede Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde tüp mide ameliyatlarının yapıldığını okuyunca hemen Batman Bölge Devlet Hastanesi genel cerrahi polikliniğine başvurdum. Doktorlarım usta bir terzi gibi derimi küçülttüler. Ameliyattan önce televizyon programında Amerikalı Cerrah Dr. Nowzaradan’ı hayranlık ile takip ediyordum. Keşke Amerika’ya gidip bu ameliyatları olabilseydim diyordum. Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde aynı ameliyatların yapılabileceğini hayal bile edemezdim. Hayallerim gerçek oldu. Batman Bölge Devlet Hastanesi doktorlarına çok teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Kapalı, yöntemle, tüp, mide, ameliyatı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı