Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 15:52 Bu haber 2856 kez okundu
 
Karamollaoğlu: Kürtlerin aklıyla alay mı edelim?
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu T24'ten Gökçer Tahincioğlu'na yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partisine yönelik sözlerine yanıt verdi.
GÜNDEM Haberi
Karamollaoğlu: Kürtlerin aklıyla alay mı edelim?

 

 

“Cumhurbaşkanı’nın, Saadet Partisi’ne yönelik sözlerinden sonra dün sabah 'yazıklar olsun' diye tweet attınız, çok alışık değildik o tarzınıza…” diyen Tahincioğlu'na değerlendirme yapan Karamollaoğlu şunları söyledi:

Geçen seçimde de bu yapıldı. Bizi PKK ile PYD ile HDP ile aynı kefeye koymalarını çok çirkin buluyorum. Biz Kürt vatandaşlarımızla hiçbir zaman kopamayız. İnançlı kesimin çok yoğun olduğuna inanıyoruz. Biz PKK’yı hiçbir zaman tasvip etmedik, etmeyiz de. Ancak insanlara zulmedilmesine de karşıyız. Yani bir insan bir yanlışı yapmışsa da o insana tabiri caizse psikolojik bile olsa zulmedemezsiniz.

Karamollaoğlu, “HDP eşittir PKK mı size göre de?” sorusunu da şöyle yanıtladı: “Şu anda beraber çalışıyorlar. Görmezden gelmemiz mümkün değil. Eşittir dememiz için elimizde farklı deliller olması gerekir ama birlikte çalıştıklarını görmemek mümkün değil. Oradan kendilerini kurtarabilseler benim kanaatim çok daha etkili olabilecekler ama bu havayı kaybettiler gibi.”

“Güneydoğu ve Doğu’da elbette oradaki halkın içinden çıkacak adaylarımız var. Biz oraya gidip de ırkçılıkla övünen başka bir kişiyi koyacak halimiz yok. Nüfusun yüzde 90’ı, 80’i, 70’i Kürt olan bir yerde Kürt olmayan birisini aday gösterirseniz akıllarıyla alay etmiş olursunuz. Bunu göstermeyi de siz hemen HDP ile aynı kefeye girdin derseniz o da doğru değil.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karamollaoğlu:, Kürtlerin, aklıyla, alay, mı, edelim?,
Yorumlar
Haber Yazılımı