Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 12:55 Bu haber 4859 kez okundu
 
KARDEŞİNİN CENAZESİNİ BULMAK İÇİN YARDIM BEKLİYOR
Batman'da 8 Nisan’da Hasankeyf'te bulunan Hayriye Arıca'nın cesedi ve Dicle Nehri'nde bulunan otomobili sürücüsü olduğu ileri sürülen Burhan Arıca'nın ağabeyi Orhan Arıca, kardeşinin cenazesinin bulunması için yardım beklediğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
KARDEŞİNİN CENAZESİNİ BULMAK İÇİN YARDIM BEKLİYOR

Hasankeyf'te önceki hafta Dicle Nehri'nde bulunan Hayriye Arıca'nın cesedi sonrası aynı araçta olduğu tahmin edilen eşi Burhan Arıca'nın hala kayıp olduğunu belirten ağabeyi Orhan Arıca, yetkililerden arama çalışması yapması için yardım istedi.

AĞABEY ORHAN ARICA

Olayın cinayet olmadığını ve kaza ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Orhan Arıca, "Burhan Arıca bugüne kadar eşine bir fiske vurmuş bir eş değildir. Kendisini seviyordu ve bu olay yüzde yüz kazadır. İlk günden beri olay yerine vakıfız. İntihar söz konusu değil, cinayet söz konusu değil. Kesinlikle kazadır. Aracın görüntülerine baktıktan sonra emin olduk. Araç köprüden aşağıya yuvarlanmış. Muhtemelen 5 metre yükseklikten aracın kendi ağırlığı da yaklaşık bir ton 200 kilodur. Burun kısmı komple gitmiş, radyatörü, farları bir şey kalmamış. Bu bir kazadır, biz cenazemizi bir haftadır kendi imkanlarımızla arıyoruz ve cenazemizi bulamıyoruz. Bütün akrabalarımız seferber olmuş, emniyet yetkililerine, yetkili mercilere müracaatta bulunmuşuz. Hiçbir yerden destek alamıyoruz. Biz büyüklerimizden bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Bütün yöre halkının ve köylülerin de el birliği ile cenazemizi bulup toprağa kavuşturmak istiyoruz. Bu bir insanlık görevidir, mümkünse yardım edin" diye konuştu.

KAYIP BURHAN ARICA

 

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: KARDEŞİNİN, CENAZESİNİ, BULMAK, İÇİN, YARDIM, BEKLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı