Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 13:17 Bu haber 1471 kez okundu
 
KARTAL’A HİNDİSTANDAN 5 ÖDÜL BİRDEN
Hindistan’da her yıl yapılan “12. North Bengal Photography Clup Uluslararası Fotoğraf Yarışması 2019” tüm dünyadaki en seçkin fotoğrafçılar arasında Hindistan’da yapıldı.
YAŞAM Haberi
KARTAL’A HİNDİSTANDAN 5 ÖDÜL BİRDEN

Yarışmaya dünyanın her ülkesinden 1000’den fazla fotoğrafçı katıldı. Dünyaca ünlü 6 seçkin jüri üyesi üç gün boyunca yorulmadan 15 bin 580 fotoğrafı değerlendirdi. Değerlendirme sonucunda Batman İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Şefi olarak görev yapan Orhan Kartal Batman’ın çeşitli karelerinden oluşan 5 fotoğrafı sergileme ödülü aldı.

Batman İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Şefi olan Orhan Kartal Hindistan’da yapılan ve dünyanın dört bir tarafından katılımı sağlanan fotoğraf yarışmasından 5 ödülle ayrıldı. Yarışmanın amacı dünyanın her bir köşesinin tanıtımı ve fotoğraf teknikleri kullanılarak fotoğraf sanatına özentiyi ve katılımı sağlamak için yapılan yarışmada Kartal, “Bu tür yarışmalar hem şehrinizin tanıtımına katkıda bulunmak hem de fotoğraf sanatı adına daha ileri seviyelere gelebilmektir. Bu tür etkinliklerde başarılı olmak ülkem ve Batman adına gururluyum. Ayrıca işin daha sevindirici tarafı 5 fotoğrafımın da sergileme ödülü almış olması ve beni fotoğraf yolculuğunda daha da teşvik etmesidir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARTAL’A, HİNDİSTANDAN, 5, ÖDÜL, BİRDEN,
Yorumlar
Haber Yazılımı