Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 12:02 Bu haber 1492 kez okundu
 
Kartal’ın fotoğrafları görücüye çıkıyor
Batman İl Özel İdaresinde görev yapan ve 6 yıl önce hobi olarak başladığı fotoğraf çekimlerini sergi salonlarına taşıyan Batmanlı Ödüllü Fotoğraf sanatçısı Orhan Kartal'ın üçüncü kişisel fotoğraf sergisi Cuma günü Saat 11.00’de açılacak.
YAŞAM Haberi
Kartal’ın fotoğrafları görücüye çıkıyor

 

 Tüm Batman halkını açılışa davet ederek 3 gün süresince açık kalacak olan fotoğraf sergisi Batman Park AVM girişinde bulunan sergi alanında 9 Aralık tarihine kadar gezilebilecek.

Ulusal ve Uluslararası alanda bir çok ödülü bulunan Kartal’ın en son Avrupa Birliği üyesi 37 ülke fotoğrafçılarının katıldığı yarışmada iki birincilik alması, Batmanın adının yurtdışında temsil edilmesi ile gündeme oturmuştu. Kartal; sosyal medyada, dergi, gazete ve fotoğraf paylaşım sitelerinde, nationalgeographic site ve dergisinde fotoğrafları yayınlanan fotoğrafçı Orhan Kartal’ın yurtdışından 4, yurtiçinden 50 olmak üzere çeşitli fotoğraf yarışmalarından ödülleri bulunan Kartal, “Batman’ı çok seviyorum. Günümüzde gençlerin fotoğrafla ilgilenmesi çok sevindirici bir durum. Batmanlı gençlerin sokak köşelerinde veya kahvehane köşelerinden sıyrılıp fotoğrafçılığa özendirmek veya kazandırmak öncelikli hedefim olacaktır. Sergimin açılışında büyük destekleri olan maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Batman İl Özel İdaresi Genel Sekreteri sayın Abdulkadir ÖZER’e, ayrıca fotoğraf sanatına ve sanatçısına destek vererek sponsor olan BEMBİRSEN Batman İl Başkanlığı  yöneticilerine,  Kalkan Teknolojiye, 1One Teknoloji’ye, Fika Fidan Gıda Paz.Taah.Nak.San.ve Tic.Ltd.Şti.’ne, Lüks Batman Seyahat firmasına, Oskar Yemek ve Paket Servisine, Zen Reklam’a  ve ev sahipliği yapan  Batman Park AVM’ye sanata katkılarından dolayı  ve sponsor oldukları için teşekkür ederim” dedi

Batman Park AVM’de birbirinden güzel 50 eserle açtığı sergide; fotoğraf tekniklerini ve sanatsal açılardan çektiği 50 eseri fotoğraf sever Batman halkına sunacak olan Kartal,  tüm Batman halkını ve fotoğraf severleri sergiye davet ettiğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kartal’ın, fotoğrafları, görücüye, çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı