Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 13:02 Bu haber 1355 kez okundu
 
Kayıp eylemi devam ediyor
İHD Batman Şube Başkanlığı ile kayıp yakınlarının her hafta Cumartesi günü yaptıkları ‘kayıplar bulunsun, failler yargılansın’ eylem ve etkinlileri devam ediyor. Gülistan Caddesinde yasak olan eylem İHD şube binasında yapıldı. Eyleme HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz İHD şube yöneticileri ve kayıp yakınları katıldı.
GÜNDEM Haberi
Kayıp eylemi devam ediyor

 Eylemde yapılan açıklamada:

“Özellikle 90’lı yıllarda Türkiye’de güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındıktan sonra varlığı inkar edilen ve kendilerinden bir daha haber alınamayan, faili meçhul cinayetlerle yaşamlarını yitiren insanların aileleriyle başlattığımız eylem ve etkinliğimizin 428. Haftasında tekrar bir aradayız.  

Cumartesi Annelerinin haykırışının bir kez daha kulakları sağır ettiği noktadayız. Bu hafta da diğer bütün haftalarda olduğu gibi ''kayıplarımızı bulun, failleri yargılayın!'' diye haykıran kayıp yakınlarının sesine ses vereceğiz. Annelerin yılmaz mücadelesine omuz vermek için toplanan biz İnsan Hakları aktivistleri, kardeşlerimizin, ağabeylerimizin, babalarımızın akıbetini sormak için bir aradayız.

OHAL döneminin uygulamalarının bir sonucu olarak binlerce insanımız faili meçhul cinayetlerle yaşamını yitirmiş ya da alıkonulan insanlarımız gözaltında kaybettirilmiştir. Gözaltında kaybedilen ailelerden bir tanesi de KÜRSEP ailesidir. Her hafta olduğu gibi bu hafta da acılı bir babanın kayıp oğlunun hikayesini sizlerle paylaşacağız.                                                     

Gözaltında kayıplara karşı mücadele yürüten bizler, hakikat adına, adalet adına, vicdan ve insanlık onuru adına mücadelemizden asla vaz geçmeyeceğimizi, Bizlerden koparılan canlarımızın hesabını sormaya devam edeceğimizi. Kalbimizden, bedenimizden, ruhumuzdan kopartılarak kaybedilen Kayıp insanlarımız bulununcaya ve failler yakalanıp cezalandırılıncaya dek bu eylem ve etkinliklerimizden asla vaz geçmeyeceğimizi buradan bir kez daha yineliyoruz” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kayıp, eylemi, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı