Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 12:07 Bu haber 1387 kez okundu
 
Kış Tedbirleri Koordinasyon toplantısı yapıldı
2018-2019 Yılı Kış Tedbirleri Koordinasyon Toplantısı Vali Hulusi Şahin Başkanlığında valilik toplantı salonunda yapıldı.
YAŞAM Haberi
Kış Tedbirleri Koordinasyon toplantısı yapıldı

 

 

 Toplantıya, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Vali Yardımcısı Metin Demirel, Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, Beşiri Kaymakamı Mustafa Maslak, Gercüş Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Sason Kaymakamı Abdullah Özadalı , İl Emniyet Müdürü M. Ali Akkaplan,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Bakçepınar ve ilgili kamu kurum kuruluşların yöneticileri katıldı.

 Kış mevsiminde il merkezi, ilçe ve köylerde doğabilecek aksaklıkları önlemek ve doğal afetlere karşı yürütülecek çalışmaların ele alındığı toplantıda, trafik güvenliğine yönelik olumsuzluklar, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması, yerleşim yerlerinde alınacak tedbirler, denetimde görevli personel ve ekip araçlarının yapacağı iş ve işlemler, karayolu işaretlemeleri, bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinin ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından titizlikle takip edilmesi ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi, kış mevsimi süresince alınması gereken bütün tedbirlerin planlanması ile ilgili konular görüşüldü.

 Toplantıda, kış lastiği kullanma zorunluluğu ile ilgili usul ve esaslar hakkındaki tebliğ gereğince, ilimizde 15.12.2018 ile 01.04.2019 tarihleri arasında kış lastiği uygulaması zorunluluğu kararlaştırıldı.

 Toplantı, 2018-2019 kış döneminin herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmaksızın geçirilmesi temennisi ile sona erdi.                                        

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kış, Tedbirleri, Koordinasyon, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı