Haber Detayı
20 Ekim 2021 - Çarşamba 19:02
 
Kısmet Mahallesinde taziye evinin temeli atıldı
İş İnsanı Rıdvan Müjdecioğlu, merhum babası Mehmet Necat Müjdecioğlu adına Kısmet Mahallesi’nde taziye evi yapacak. Taziye evi için temel atma töreni düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Kısmet Mahallesinde taziye evinin temeli atıldı

 

 Törene Vali Hulusi Şahin, Müftü Turgut Erhan, Mahalle Muhtarı Tahir Cangir, İş İnsanı Rıdvan Müjdecioğlu ve mahalle sakinleri katıldı. Törende konuşan Vali Şahin, “Mahalle buluşmalarında olan bir talebi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Belediyemiz tarafından rızaen kamulaştırılan bu alana İş İnsanı Rıdvan Müjdecioğlu, merhum babası Mehmet Necat Müjdecioğlu adına taziye evi yapmak istedi. Bu kentin temel problemi arsa. Park için, diğer alanlar için belediyemizin elinde eski mahallelerde yeteri kadar arsa yok. Bizler uygun fiyata arsaları kamulaştırıp bu tarz hizmetler için kullanıyoruz” dedi.

İş insanı Rıdvan Müjdecioğlu, Vali Hulusi Şahin ile muhtarın istediği üzerine babası merhum Mehmet Necat Müjdecioğlu adını taşıyacak taziye evi binasını iki ayda bitirmeyi hedeflediğini belirterek; “Bu mahallemizde taziye evi binası yapmak bize nasip oldu” dedi.

İl Müftüsü Turgut Erhan tarafından okunan duanın ardından taziye evinin temeli atıldı.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Kısmet, Mahallesinde, taziye, evinin, temeli, atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı