Haber Detayı
18 Nisan 2018 - Çarşamba 12:09 Bu haber 3155 kez okundu
 
Konaç: “Petrolspor satılık değil”
Petrolspor Kulüp Başkanı Ekrem Konaç, kulübü almak istediğine dair sosyal medyada çıklama yapanlara yanıt verdi; “Bu kulüp, satılık değil”
SPOR Haberi
Konaç: “Petrolspor satılık değil”

 

 

TAKIM, TÜM BATMAN HALKININ ORTAK DEĞERİDİR

 

Eski bir futbolcu ve teknik adam olan Orhan Kapucu, kulübü 1 Milyon TL’ye satın alabileceğini söyleyerek, sosyal medyada açıklama yaptı. Kulüp Başkanı Ekrem Konaç, kulübün satılık olmadığını belirterek açıklamalara yanıt verdi. Konaç, Petrolspor’un, tek bir şahsiyete değil, tüm Batman halkına ait bir değer olduğunu vurgulayarak “Petrolspor, Batman’ın tek profesyonel takımı olup, tüm Batman Halkının ortak bir değeridir. Bir şahsiyete ya da zümreye ait değildir. Bu kentte yaşayan ve kendini Batmanlı hisseden herkesin, Petrolspor üzerinde hakkı ve sorumluluğu vardır. Kulübü satılıkmış gibi gösterenlere itibar etmeyin. Bu arkadaşımız Kamuoyunu yanıltıcı açıklamalarla meşgul edeceğine Petrolspor’a maddi ve manevi destek verir. O zaman kendisini gerçek bir Petrolsporlu olarak görürüz. Bir kez daha söylüyorum. Bu kulüp, satılık değildir. Batman Halkının, şeffaflık ve birliktelik ruhu ile ortak yönettiği takımı satın almaya kimsenin gücü yetmez. Var gücümüzle takımı iyi yerlere getirmenin gayreti içerisindeyiz. Gücümüz tükenir, takıma bir şey katamayacak noktaya gelirsek, varsa bizden daha iyilere devredecek ve bu durumda da desteklerimizi sürdürmeye devam edecek erdemi göstermeyi de biliriz. Enerjimizi farklı yerlere çekerek, takımı yıpratmak isteyenlere itibar edilmemeli. Takımı iyi noktalara getirmek için gayret ve çabalarımız sürüyor” dedi.

TAKIMI KOLEJ HAVASINA GETİRDİK

Sportif anlamda çok istemelerine rağmen başarı sağlayamadıklarını ama kulübe önemli bir saygınlık sağladıklarını belirten Başkan Konaç, “Bu sezon taraftarlarımız ile ve şehir ile bütünleştik. Şehrin dinamikleri ile hem fikir olduk. Altyapı takımları ile koordineli çalışıp, A takıma futbolcu kazandırdık. Bu konuda TP Genel müdürüne ve Bölge müdürüne ve alt yapı hocalarına teşekkür ederiz.”

GELECEK SEZONUN HESAPLARINI YAPIYORUZ

Gelecek sezonda hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirten Başkan Konaç, “teknik direktör arayışlarımız sürüyor. Elimizdeki imkanları kullanarak kariyerli bir teknik direktör ile anlaşmaya çalışıyoruz. Takımda bulunan tüm futbolcular kalmak istediklerini belirtti. Biz yönetim olarak takımın iskeletini koruyup, 5-6 çok iyi transferler yapıp, alt yapıdaki gençlerle birlikte yeni stadımızda şampiyonluk mücadelesi vereceğiz.” Şeklinde konuştu.

           

Aydın Aslan profesyonel oldu

Petrolspor, alt yapıda oynadığı maçlarda ve attığı gollerle dikkatleri üzerine çeken 2000 doğumlu Batmanlı futbolcu Aydın Aslan ile profesyonel sözleşme imzaladı.

Sezon başından bu yana teknik heyetin izlemeye aldığı Orta saha ve forvet arkası oynayan Aydın Aslan Petrolspor ile Profesyonel sözleşme imzaladı. Petrolspor kulübü Başkanı Ekrem Konaç, “Sportif başarının yakalamanın yanında Batmanlı gençleri takıma kazandırmada iyi ivme yakaladık. Aydın Aslan ile birlikte şu anda takımda 15 Batmanlı genç bulunmaktadır. Aydın kardeşimizden uzun yıllar bu takıma hizmet etmesini bekliyoruz.” Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Konaç:, “Petrolspor, satılık, değil”,
Yorumlar
Haber Yazılımı