Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 17:10 Bu haber 1297 kez okundu
 
Köy öğrencilerinin ayakları artık ıslanmayacak
Batman Kültür Evi ve Yarını Aydınlat Gençlik Platformu tarafından Batman’ın Sason İlçesi Derince Köyü’ndeki öğrencilere ayakkabı hediye edildi, köy okuluna kütüphane yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Köy öğrencilerinin ayakları artık ıslanmayacak

 

Sason Derince Köyü Ortaokulu’nda okuyan öğrencilere Yarını Aydınlat Platformu ve İstanbul-Batman Kültür Evi Başkanlıkları tarafından başlatılan proje kapsamında kitap, spor malzemesi ve ayakkabı hediye edildi. Hediye edilen ayakkabılar sayesinde artık ayaklarının ıslanmayacağını söyleyen Gurbet Kandemir isimli öğrenci: “Bize ayakkabı getirdiğiniz için teşekkür ederiz. Yeni ayakkabılarımızla ayaklarımız artık ıslanmayacak. Rahatlıkla eve gidip gelebileceğiz. Size çok teşekkür ediyoruz” dedi. Daha önce okul kütüphanesinin olmadığını belirten Sedat Kandemir isimli öğrenci ise şunları söyledi: “Bizim kütüphanemiz yoktu ve şimdi bize kütüphane yaptılar. İstanbul’dan gelen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz ağabeylerimize.”

‘STK’LARIN MEMLEKETLERİNE DOKUNMALARINI TEMENNİ EDİYORUM’

Batman’daki köy okullarına ayakkabı, spor malzemesi ve kitap dağıtma amacında olduklarını söyleyen Batman Kültür Evi Başkanvekili Emin Beyaz: “Amacımız Batman’daki 6 köy okuluna ayakkabı yardımı, spor malzemeleri ve kitaplar dağıtmaktır. Bize katkı sunan özellikle Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’ye de teşekkür ediyoruz. Bu çalışmayı çok anlamlı buluyorum. Tüm STK’ların da kendi memleketlerine dokunmalarını temenni ediyorum. Biz yola çıktık, inşallah Türkiye’de İstanbul’da herkese örnek olur” şeklinde konuştu.

‘İNSANLARIN BİZE KİTAP GÖNDERMESİNİ İSTİYORUZ’

Platform olarak ne kadar çok kitap gelirse o kadar çok doğudaki kardeşlerimize okuma imkanı sağlamaya çalıştıklarını belirten Yarını Aydınlat Gençlik Platformu Başkanı Volkan Usanmaz: “İnsanların bize kitap göndermesini istiyoruz. Bize ne kadar çok kitap gelirse biz o kadar çok doğudaki kardeşlerimizin okuma imkanını geliştirmeye çalışıyoruz” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köy, öğrencilerinin, ayakları, artık, ıslanmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı