Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 14:52 Bu haber 712 kez okundu
 
Kurban Bayramı Tedbirleri Vali Şahin Başkanlığında Masaya Yatırıldı
Vali Hulusi Şahin başkanlığında bayram tedbirleri toplantısı gerçekleştirildi
GÜNDEM Haberi
 Kurban Bayramı Tedbirleri Vali Şahin Başkanlığında Masaya Yatırıldı

. Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya; İl Emniyet Müdür Vekili İsmail Soyseven, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Çevre Şehircilik İl Müdürü Ve Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Özkan, İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, İl Müftü Vekili Ahmet Duran ve ilgili kurumlarda görevli veteriner hekimler katıldı.  Vali Şahin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Kurban Bayramı süresince kentte alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

Kurban bayramının huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçmesi için ilgili kurumların koordineli bir şekilde çalışmaları konusunda talimat veren Vali Şahin,  bayram alışverişlerinin koronavirüs tedbirleri açısından iyi yönetilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Bayram alışverişi şehrin bazı mahallerinde sıkıntı ve sıkışıklığa sebebiyet veriyor.  Bu konuda şehrin en yoğun yerleri olan Elma Sokağı ve bağlantıları, Alo Tevşo Pazarı, Turgut Özal Bulvarı ve Gülistan Caddesinde, hem emniyetimiz hem de zabıtamız çok titiz bir şekilde maske denetimi yapacak.  Bu denetimler tavizsiz bir şekilde gerçekleştirilecek. Hiç kimseye maske takmadan kalabalık ortamlarda dolaşmalarına izin vermeyeceğiz. Esnafı, vatandaşı maskesiz içeri almamaları konusunda uyaracağız.  Denetim ekipleri Kurban Bayramı boyunca görünür olsunlar. Gruplar halinde devamlı dolaşsınlar.  Vatandaşlarımızı kendi otokontrollerinin insafına terk edemeyiz. Daha çok denetim ve daha çok tedbir ile bu işi çözeceğiz” dedi.

ALTI KURBAN KESİM YERİ BELİRLENDİ

Özelikle kurban kesim yerlerin yoğunluk yaşanmaması için belediye yetkililerinin gerekli önemlerinin alınması konusunda uyarılarda bulunan Vali Şahin, “Kurban kesim yerlerinde yeteri kadar temizlik personeli görevlendiriyoruz. Hızlı bir şekilde çöplerin alınması ve uzaklaştırılması çok önemli.  Ayrıca da kurban bayramı boyunca da şehrin içerisinde dolaşıp çöplere atılan kurban atıklarının hemen bertaraf edip, kokuyu engellememiz lazım.  Gerektiğinde yoğun bir şekilde yıkama faaliyeti gerçekleştirin.  Bayram süresince şehirde yoğun bir temizlik tedbiri istiyorum. Belediyecilik asıl bayramlarda meydana çıkar. O nedenle Belediyecilik hizmetlerini burada en iyi şekilde yapalım” diye konuştu.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: , Kurban, Bayramı, Tedbirleri, Vali, Şahin, Başkanlığında, Masaya, Yatırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı