Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 15:31 Bu haber 5077 kez okundu
 
Köy okulunun fedakar öğretmeninden tüm öğrencilere bisiklet
Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Boyacı Köyü İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği yapan Erdal Güzel, dört yıldır sosyal medya üzerinden çeşitli kampanyalar başlatarak, hem köy okulunun hem de çocukların ihtiyaçlarını gideriyor. Güzel’in başlattığı kampanyalar sayesinde Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki çok sayıda hayırsever tarafından okuldaki tüm öğrencilere bisiklet gönderildi.
YAŞAM Haberi
 Köy okulunun fedakar öğretmeninden tüm öğrencilere bisiklet

 

 

Mesleğinin özveri gerektirdiğini belirten Güzel, bu anlamda iyilik kavramını doldurmak için gayret ettiğini aktardı. 

Güzel: “Bu şirin köy okulunda sadece öğretmen değil müdür, hizmetli, boyacı, ağabey ve baba olabiliyoruz. Bazen insanlar bunu yadırgayabiliyorlar. ‘Niye bu kadar çalışıyorsun? İşini yap yeter.’ diyebiliyorlar. Ama biz burada geleceğimizi inşa edecek çocuklarımız için çalışıyoruz. Çocukların yüzünde gördüğümüz bir gülümseme, onlarda gördüğümüz bir ilerleme yetiyor bize. Köyde çocuklarımız için uygun oyun alanımız yok ve bir bisiklet bile maalesef çoğunun ulaşamayacağı bir hayaldi. Bu küçücük yüreklerin hayalini gerçekleştirmek ve hiç olmazsa mutlu bir çocukluk yaşasınlar diye sosyal medyada çağrıda bulunduk.

Sosyal medyada öğrencilerimiz için bisiklet Haberini gören ülkemizin dört bir yanındaki duyarlı vatandaşlarımız, köy çocuklarına yardım için seferber oldu. Sosyal medya aracılığıyla ve telefonla benimle iletişime geçen çok sayıda hayırsever vatandaş, bize bisiklet gönderdiler” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: , Köy, okulunun, fedakar, öğretmeninden, tüm, öğrencilere, bisiklet,
Yorumlar
Haber Yazılımı