Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 17:40 Bu haber 2496 kez okundu
 
MADDE BAĞIMLISI OĞLUNU İHBAR ETTİ
Batman merkez Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden Melekşah K. (36) uyuşturucu madde bağımlısı olan oğlunu tedavisi için uyuşturucu ile mücadele birimine ihbar etti. Ancak Melekşah K.’nin oğlu Kadir Ç. (20) ‘uyuşturucu ticareti yapmak ve sağlama’ suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezası aldı.
GÜNDEM Haberi
MADDE BAĞIMLISI OĞLUNU İHBAR ETTİ

 

Anne Melekşah yıllarca uyuşturucu kullanan oğlu Kadir Ç.’yi uyuşturucu bağımlılığından kurtarmak için en son çare olarak oğlunu Batman Emniyet Müdürlüğüne bağlı Uyuşturucu ile Mücadele birimine ve sağlık müdürlüğü yetkililerine oğlunun tedavi edilmesi ve hastaneye yatırılması için ihbar etti. Ancak uygulama noktasında yakalanan Kadir Ç. Adliyeye çıkarıldı. Batman 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Kadir Ç’ye,‘uyuşturucu ticareti yapmak ve sağlama’ suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

“OĞLUMU TEDAVİ ETSİNLER”

Oğlunun hastanede tedavi edilmesi gerektiğini belirten Anne Melekşah K. oğlunun uyuşturucu bağımlılığından kurtarılmasını isteyerek şunları söyledi: “Tek amacım oğlumun iyileşmesidir. Ancak cezaevinde tedavi edilemez. Hastaneye yatırılıp tedavi edilmesini istiyorum. Oğlumun tedavisi yapılması için kendim şikayet ettim. Devlete sığındım. Oğlumu hastaneye yatırsınlar. Oğlum uyuşturucu satmıyordu. Birileri onu bağımlı yaptı. Ben de oğlumu emniyete bildirdim. Benim oğlum kötü bir insan değil. Kötü olsaydı cezasına razıyım. Yetkililerden tek isteğim oğlumu tedavi etsinler.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: MADDE, BAĞIMLISI, OĞLUNU, İHBAR, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı