Haber Detayı
01 Ekim 2017 - Pazar 10:43 Bu haber 5127 kez okundu
 
MASÖR KAZAK’TAN SPORCULARA ÜCRETSİZ HİZMET
Batman’ın yakından tanıdığı emekli öğretmen ve profesyonel masör Nurettin Kazak, tüm spor branşlarında sosyal güvencesi ve imkânı olmayan sporcuların bakımını ücretsiz üstlendiğini açıkladı.
GÜNDEM Haberi
MASÖR KAZAK’TAN SPORCULARA ÜCRETSİZ HİZMET

 12 yıldan bu yana profesyonel olarak hizmet verdiğini belirten masör Nurettin Kazak, amacının Batmanlı gençlere sağlık konusunda destek olmak olduğunu söyledi.

SPORCULARIN BAŞLICA SAKATLIKLARI

Masör Nurettin Kazak başlıca sporcu sakatlıklarının başında Akut yaralanma, maç ve antrenman sırasında aniden ortaya çıkan sorunlar olduğunu söyledi. Kazak açıklamasının devamında; “Ön çapraz bağ kopması, dizde menüsküs yırtığı, kas ve tendon yırtıkları ile kırıklar, bu tip yaralanmalara verilecek örneklerdir. Aşırı kullanım yaralanmaları ise, kişinin kendi potansiyelini zorlamasına bağlı olarak ortaya çıkar. Aşil tendinozisi, tenisçi dirseği, stres kırıkları bu tip yaralanmalardır. Antreman şiddeti ve tekrar sayısının artması, bu sakatlıkların daha sık yaşanmasına neden olur. Bu yüzden antrenman programını doğru oluşturmak, ısınma ve soğuma egzersizleri yapmak çok önemlidir. Futbol ve basketbolda ise kalça ve omurga sorunları öne çıkar. Ön çapraz bağ kopması, Tendon Kopması, Omuz sakatlıkları ve Arka Adale Atması başlıca sporcu sakatlıklarıdır. Tümünün tedavisi bizde mümkündür.” diye konuştu. Kazak ayrıca tüm sporcu tedavilerini profesyonel ekibiyle birlikte yaptığını ve kısa zamanda sağlığına kavuştuğunu söyledi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MASÖR, KAZAK’TAN, SPORCULARA, ÜCRETSİZ, HİZMET,
Yorumlar
Haber Yazılımı