Haber Detayı
24 Kasım 2020 - Salı 14:39 Bu haber 814 kez okundu
 
MÜJDECİ: “KADINA ŞİDDETE KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, 25 Kasım Kadına Şiddete Karşı Mücadele günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
 MÜJDECİ: “KADINA ŞİDDETE KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

 

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, “Kadına yönelik şiddet fiziksel, duygusal ve ekonomik olarak büyük bir insanlık suçudur. Ailenin sağlık ve mutluluğu, toplumun huzur ve güveni ancak ve ancak kadınlarımızın sevgi ve saygı görmesi ile mümkün olabilir. Batman İl yönetiminde yer alan Betül Kızılkan, Ferda Ayış, Özlem Şilan Türk, Ebru Tayğav, Kezizer Sizer ve Melek İnançlı’nın öncülüğünde hazırlayacağımız projeler ile Batman’da kadına yönelik şiddetin önlenmesi için yoğun çalışmalarımız olacak. Hiçbir kadını yalnız bırakmamaya, kadına yönelik her türlü şiddete karşı olmaya ve her türlü şiddete karşı sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz.” dedi.

DEVA Partisi Batman Kadın Politikaları Başkanı Betül Kızılkan ise, “Her 3 kadından birinin hayatı boyunca en az bir kere fiziksel şiddete uğradığı bir toplumda, şiddeti ortadan kaldırmanın ana yolu toplumun her kesimiyle şiddet ile mücadele seferberliği başlatmaktır. Sosyal adalet ve güçlü bir toplum için kadının sosyal ve ekonomik durumunun sağlamlaştırılması bir zorunluluktur. Bunu sağlamak için, kadının eğitiminin, çalışma imkanlarına kavuşmasının, şiddete karşı korunmasının, tüm yönetim organlarına taşınmasının, girişimcilik kapasitelerini artırmak için desteklenmesinin ve sivil toplum kuruluşlarına katılımlarının önemli olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: , MÜJDECİ:, “KADINA, ŞİDDETE, KARŞI, SESİMİZİ, YÜKSELTMEYE, DEVAM, EDECEĞİZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı