Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 11:34 Bu haber 1020 kez okundu
 
MÜSİAD yerel yönetimleri gündeme alıyor
MÜSİAD Hizmetler Sektör Kurulu “Yerel yönetimlerin bölgesel kalkınmaya etkileri” konulu Toplantıyı MÜSİAD Batman şube ev sahipliğinde 11-12 Ocak tarihlerinde Batman’da gerçekleştirecek.
GÜNDEM Haberi
MÜSİAD yerel yönetimleri gündeme alıyor

 

Konuyla ilgili açıklama yapan MÜSİAD Batman Şube Başkanı Suad Özdemir, “bölgesel kalkınmaya destek olacak Panelle Batman’ı Türkiye’nin gündemine taşımak istiyoruz. Bölge milletvekilleri, yöneticiler, akademisyenler ve konunun uzmanlarının katılacağı panelde sektörel sorunlar ve çözüm önerileri konuşulacak. Batman’ı yerel yönetimlerin iş birliğinde geleceğe hazırlamak istiyoruz” dedi.

KATILIMCILARIN İSİMLERİ AÇIKLANDI

Değerli katılımcıların olacağı Panelde MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan , Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Ak Parti 24-26’ıncı Dönem Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Şırnak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İbrahim Halil Sugözü, eski futbolcu Tanju Çolak görüşlerini sunacak. Panel sonrası ise Genel Başkan Abdurrahman Kaan’ın katılımıyla MÜSİAD Batman Şubesinin Genel Kurulu yapılacak. Yapılacak olan seçimle yeni MÜSİAD Batman şube Başkanı belirlenecek.

MÜSİAD Başkanı Özdemir Gazeteciler Gününü Kutladı

MÜSİAD Batman Şube Suad Özdemir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajla, kentte görev yapan tüm basın çalışanlarının gününü kutladı. MÜSİAD Batman şube Suad Özdemir yaptığı açıklamada; “İçinde bulunduğumuz bilgi çağında, bilgilenme hakkının teminatı basın mensuplarıdır. Basın mensupları vatandaşlarla devlet arasında bilgi köprüsüdür. Basın hitap ettiği toplumun aynasıdır.  Kamuoyunun duygu ve düşüncelerini objektif olarak yansıtarak demokrasiye işlerlik kazandırır ve gelişmesine katkıda bulunurlar. Basın; farklı görüşlerin seslendirilmesine imkân tanımak, toplumsal bilinci güçlendirmek ve kamu yararı gözetmek gibi işlevlere sahiptir. Basınımız bu işlevleri yerine getirirken de tarafsız, ilkeli ve doğru haber anlayışıyla hareket etmek zorundadır.  MÜSİAD Batman şubesi olarak, her türlü şartlarda vazife yapan güzide basınımızın bu anlamlı günlerini kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dileriz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MÜSİAD, yerel, yönetimleri, gündeme, alıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı