Haber Detayı
24 Eylül 2017 - Pazar 08:18 Bu haber 2232 kez okundu
 
Öğrencilere kırtasiye yardımı
Çanta ve kırtasiye malzemeleri Aksoy tarafından dağıtıldı
GÜNDEM Haberi
Öğrencilere kırtasiye yardımı

 

 

Batman Belediyesi okula yeni başlayan ilkokul 1. Sınıf öğrencilerinin ihtiyacı olan çanta ve kırtasiye malzemeleri Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy’un katıldığı törenle dağıtılmaya başlandı. Batman’ın Beşevler Mahallesinde bulunan Petrol Ofisi İlkokuluna giderek öğrencilerin ihtiyacı olan çanta ve kırtasiye malzemelerinin dağıtım törenine katılan Başkan Vekili Aksoy’a Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. H. Murat Şahin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü ile Belediye Sosyal İşler Müdürü eşlik etti.

2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında okula yeni kayıt yaptıran öğrencilere okul çantası ve kırtasiye yardımında bulunmanın sevincini ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ede Başkan Vekili Aksoy, Batman merkez ve merkeze bağlı tüm köy okullarında ilkokul 1. Sınıfına başlayan yaklaşık 11 bin öğrencinin temel ihtiyacı olan çanta ve kırtasiye malzemesi dağıttıklarını söyledi.

Geleceğimizin yarınları olan öğrencilerin temel ihtiyaçlarının Batman Belediyesi tarafından dağıtıldığını bunun da Batman’da bir ilk olduğunu kaydeden Aksoy, ekonomik anlamda ailelere pozitif katkı sağlandığına dikkat çekti. 

Kaynak: Editör: Batman Haber
Etiketler: Öğrencilere, kırtasiye, yardımı, Batman Gazete, Batman Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı