Haber Detayı
24 Eylül 2017 - Pazar 08:43 Bu haber 3078 kez okundu
 
Okullarda para muamması
2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte birçok okulda okul yöneticileri tarafından öğrencilerden para istendiği iddiaları yine gündeme geldi.
YAŞAM Haberi
Okullarda para muamması

 

“DAYATMAYA KARŞIYIZ”

Eğitim Sen Batman Şube Başkanı Necati Dadak, bazı okulların Milli Eğitim Bakanlığı’nın gönderdiği kitapları yetersiz bulduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu çocuklar ileriki dönemlerde bir yarışa tabi tutuluyor. Bunun zorunlu olması doğru değil. Öğretmenler ya da idarecilerin bu uygulamayı zorunlu kılması kabul edilebilir değil. Alamayacak kişiler var. Zorlama olmadan isteyen kendi öğrencisine almalıdır. Öğrencilere ve ailelere maddi olarak yüklenilmesine karşıyız. Okul başarı noktasında başka kaynaklara ihtiyaç duyuyor. Dayatma olmamalıdır. İsteyen aile istediği yerden kaynak alabilir.”

YETKİLİLERE ÇAĞRI

Öğrenci velileri ise: “Okulların açılması bir hafta oldu. Çocuklarımızdan test parası istendi. Biz veliler olarak bu olay karşısında şaşkınız. Durumu olmayan aileler bu parayı nasıl verecek. Birçok aile bu parayı veremiyor. Bazı veliler bu parayı bulamadı, yakınlarından borç alıp verdiler. Okullar yeni açılmasına rağmen neyin test parasını istiyorlar. Yetkililerin buna bir çözüm getirilmesini istiyoruz.” dediler.

Kaynak: Editör: Batman Haber
Etiketler: Okullarda, para, muamması, Batman haber, Batman gazete
Yorumlar
Haber Yazılımı