Haber Detayı
28 Eylül 2017 - Perşembe 13:16 Bu haber 3238 kez okundu
 
Okuma alışkanlığımız yok
Reel Araştırma ve Danışmanlık Şirketi’nin Batman’da yaptığı çok kapsamlı araştırmada okuma alışkanlığının çok düşük olduğu belirtildi.
YAŞAM Haberi
Okuma alışkanlığımız yok

 

 

Reel Araştırma ve Danışmanlık Şirketi Genel Müdür Recep Doğmuş konu ile ilgili yaptığı açıklamasında: “Batman’ın sosyo-ekonomik düzeyi düşük olan iki mahallede hane odaklı ve 400 anne ile gerçekleştirdiğimiz anket çalışmasında çocuklarına kitap veya masal okuma durumuna yönelik sorulan soruda; annelerin yüzde 74,9’u çocuklarına kitap veya masal hiç okumadığını, yüzde 14,1’i bazen okuduğunu, yüzde 4,2’si sık okuduğunu, yüzde 3,5’i nadiren okuduğunu, yüzde 2,2’si çok sık okuduğunu belirtirken, yüzde 1’i ise bu soruya cevap vermemiştir.” dedi.

“TEMEL FAKTÖRLER TESPİT EDİLMELİ”

Doğmuş açıklamasının devamında şunları söyledi: “Batman’da yürüttüğümüz araştırmada elde ettiğimiz veriler, Batman’da annelerimize yönelik çocuklarına kitap veya masal okuma bilinci kazandırılmasıdır. Yapılacak derinlemesine araştırmalarla annelerin çocuklarına kitap okumama sorununun altında yatan temel faktörler tespit edilmeli ve buna yönelik stratejiler geliştirilerek atılacak adımların önü açılmalıdır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okuma, alışkanlığımız, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı