Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 16:27 Bu haber 3903 kez okundu
 
Onkoloji biriminin kapasitesi arttırıldı
Onkoloji biriminin kapasitesi arttırıldı
- Haberi
Onkoloji biriminin kapasitesi arttırıldı

 

 

Kanser hastalarının daha nezih ve hijyenik bir ortamda tedavi olmalarını sağlamak için Batman Bölge Devlet Hastanesi yönetimi yeni yerinde onkoloji birimini hizmete aldı.

 

YATAK KAPASİTESİ 7’DEN 20’YE ÇIKARILDI

 

Batman Bölge Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet yürüten ve daha önce yeri küçük olduğu için birçok hastanın Diyarbakır’a sevk edildiği kanser hastaları için düzenlenen yeni onkoloji bölümü hastalar ve hasta yakınları tarafından beğeni aldı.  Onkoloji biriminin açılışını yapan Batman Valisi Ahmet Deniz, “Son dönemlerde ülkemizin birçok farklı yerinde sağlık alanında çok güzel gelişmeler var. Vatandaşlarımızın sağlık memnuniyetine baktığımız zaman dünyadaki birçok ülke ile kıyaslandığı zaman çok üst düzeyde yer alıyor. İlimizde de sağlık yatırımları hızla devam ediyor. Bugün de onkoloji servisimizin açılışını gerçekleştirdik. Burada hastalarımıza konforlu bir şekilde güzel hizmetler sunulacak. Önemli olan onların mutlu olması, güzel hizmet almasıdır. Rabbim kimseyi hasta etmesin. Ama hastalık da var. Bu tür güzel yerlerin olması ise onların iyileşmesi açısından çok önemlidir. Hasta yatak kapasitesi 7’den 20’ye çıkarıldı. Hastalarımız başka şehirlere gitmek zorunda kalmayacak. Bütün hastalarımıza şifa diliyoruz” dedi.

 

650 KANSER HASTASININ TAKİBİ YAPILIYOR

 

Kanser hastaları için yeniden düzenlenen ve daha önce yatak kapasitesi 7 olan onkoloji birimi yeni yerinde hizmete başladı. Günlük 20 vakanın Batman Bölge Devlet Hastanesi Onkoloji Birimine geldiğini belirten yetkililer, kayıtlı 1100 hastanın olduğunu, yaklaşık 650 kanser hastasının takipli olduğunu söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Onkoloji, biriminin, kapasitesi, arttırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı