Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 17:05 Bu haber 323 kez okundu
 
Pamukçu, uyuşturucuya dikkat çekti
26 Haziran Dünya Uyuşturucu İle Mücadele Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü dolayısıyla İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Pamukçu, uyuşturucuya dikkat çekti

 

 

Pamukçu, “Uyuşturucu kullanımı, toplumların hem bugününü hem de geleceğini tehdit eden, maddi ve manevi pek çok kayba sebep olan önemli bir sorundur. Uyuşturucu kullanımına bağlı zararlar, sadece kullanıcı ile sınırlı sağlık zararlarından ibaret değildir. Sağlık zararlarının yanı sıra çoğu zaman kişinin ailesine, içinde bulunduğu çevreye ve toplumun tamamına yansıyan sosyal, hukuki, ekonomik zararları da beraberinde getirmektedir. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de önlenebilir ve öncelikli halk sağlığı sorunlarından biri olan uyuşturucu ile mücadele çalışmaları, en üst düzeyde kararlılıkla sürdürülmektedir.

TEDAVİ EDİLEBİLİR BİR HASTALIKTIR

Uyuşturucu bağımlılığı tedavi edilebilir bir hastalıktır. Madde bağımlılığı ile ilgili yardım almak için bize ulaşmak isteyen kişi veya yakınları Müdürlüğümüz Bağımlılık Danışma ve Eğitim Merkezine başvurarak danışmanlık ve tedavi hizmeti alabilirler. Danışanlara psikososyal destek, psikoterapi ve grup çalışmaları uygulanarak danışanın iyilik halinin korunması, hane ziyaretleri, sorunların yerinde tespiti ve çözümü ile ilgili hizmet verilmektedir. Bunun yanı sıra aile hekimlerine de danışabilir ve aile hekimlerinden kendilerini bilgilendirmesini ve yönlendirmesini isteyebilirler. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı’na ulaşarak destek alabilirler. Uyuşturucu bağımlılığından korunmanın en iyi yolu aslında hiç başlamamaktır” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Pamukçu,, uyuşturucuya, dikkat, çekti,
Yorumlar
Haber Yazılımı