Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 16:56 Bu haber 6853 kez okundu
 
Partilere rekor başvuru
Partilere rekor başvuru
GÜNDEM Haberi
Partilere rekor başvuru

 

HDP’ye 50, Ak Parti’ye 63 aday adaylığı başvurusu

 

24 Haziran erken genel seçimleri için HDP’de başvuru tarihi 5 Mayıs’tan 8 Mayıs’a uzatılırken, 50’ye yakın da başvurunun olduğu belirtildi. Ak Parti’de ise 63 başvuru yapıldı. İyi Parti’den de 7 başvurunun olduğu öğrenildi.

 

HDP’DE BAŞVURU TARİHİ UZATILDI

 

24 Haziran Erken Genel Seçimleri için HDP’de 5 Mayıs olarak belirlenen başvuru tarihi 8 Mayıs’a ertelendi. HDP’de kadınlar, 18-25 yaş arası kişiler, engelliler ve KHK’dan ihraç olan kişilerden başvuru ücreti alınmayacağı belirtildi.

 

HDP’DE BAŞVURU SAYISI 50’Yİ AŞTI

 

HDP’de aday adayı başvurularında Av. Mehdi Öztüzün,  Av. Osman Bozkurtaca, Jeofizik Mühendisi Eyyüp Yağız, Şirin Kaplan, Esnaf Hüseyin Akman, TJA Aktivisti Songül Korkmaz, Esnaf Sanatkarlar odası eski başkanı Hadi Boğadır, Eski HDP il eş başkanı İkram İrgi Başvuru yapanlar arasında.  HDP’de Başvuru sayısının 50’yi aştığı öğrenildi.

 

 

AV. MEHDİ ÖZTÜZÜN ADAY ADAYI

 

Batman halkı tarafından sevilen ve sayılan Avukat Mehdi Öztüzün HDP’den aday adaylığına başvurdu. Diyarbakır’da aday adaylığı için başvuran Öztüzün, “Çok zor bir görev olan, ezilen halkları temsil etme amacıyla, farklılıkların gönüllü birliğinin (demokratik ulus) partisi; HDP’den aday adaylığı başvurusu yaptık. Umarım halkımıza karşı mahcup olmam” dedi.

 

 

AK PARTİ’YE REKOR BAŞVURU

 

AK Parti Batman Teşkilatı’nda aday adaylık müracaatlarında en hareketli günler yaşanıyor. Bugüne kadar 63 ismin milletvekili aday adayı olmak için müracaat ettiği AK Parti Batman il Başkanlığında son yıllara oranla rekor başvuru sayısının olduğunu açıklayan AK Parti Batman il Başkanı Mustafa Bilgin, Partilerine yönelik teveccühün memnuniyet verici olduğu belirtti.

Bilgin: “Aday adaylığı sürecinde özellikle son günlerde ciddi bir taleple karşılaştık. Bu durum hem bizim, hem de partimiz adına oldukça güzel ve sevindirici bir durumdur. Partim açısından bakınca müracaat sayısı memnuniyet vericidir. Ülkemiz ve milletimiz için son derece önemli bir seçimin öncesinde partimize duyulan bu güven hepimizi mutlu etmiştir. Ülkemizin içerisinden geçtiği bu tarihi süreçte partimizin milletvekilliğine talip olan tüm aday adaylarımıza partimiz adına teşekkür ederim "dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Partilere, rekor, başvuru,
Yorumlar
Haber Yazılımı