Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 14:25 Bu haber 1136 kez okundu
 
Reel Araştırma seçimler için sahaya iniyor
Reel Araştırma ve Danışmanlık Şirketi 31 Mart yerel seçimleri için sahaya iniyor.
GÜNDEM Haberi
Reel Araştırma seçimler için sahaya iniyor

 

Müdür Recep Doğmuş: “Reel Araştırma ve Danışmanlık Şirketi olarak halkın, yerel ve genel düzeyde oy kullanma, tutum ve kanaatlerini birebir istatistiki veri haline dönüştürerek partilerin oy oranlarını, sağlık, eğitim, aile ve yerel sorunlarda vatandaşın fikirlerini öğrenmek amacıyla sahaya iniyoruz” dedi.

Toplumsal yapıyı etkileyen faktörleri tespit etmek amacıyla, toplumun düşüncelerini, görüşlerini, ihtiyaçlarını, sorun olarak gördüğü konu başlıklarını tespit etmek amacıyla Batman genelinde araştırma gerçekleştirdiklerini belirten Doğmuş:

“Bu çalışmamızda, Batman’ın 49 mahallesine giderek en çok hangi gazetenin tercih edildiği, çevre sorunları ve muhtarlıkla ile ilgili vatandaşın fikirlerini ve bunların yanında seçim süreciyle ilgili parti oy oranlarındaki değişim, oy verme davranışını etkileyen unsurların neler olduğu, vatandaşların belediye hizmetlerinden memnuniyeti gibi konu başlıklarında araştırma yapacağız.

 Yaklaşık bin 500 kişiyle yüz yüze anket tekniğini kullanarak görüşmeyi hedefliyoruz. Elde edilecek sonuçları da kamuoyuyla paylaşacağız.  Batman’da sosyal, siyasal, sağlık, eğitim, ekonomik sorunların tespiti ve çözüm yollarını içeren Batman Mart Gündem çalışması için 49 mahallede 15-20 anketörle çalışacağız.

Ankete katılım sağlayanların vatandaşların, kişisel bilgileri kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır. Bölgede bilgi güvenliği yönetim sistemi sertifikasına sahip olan tek araştırma şirketi olarak ESOMAR kuralları çerçevesinde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Batman gazetesi
Etiketler: Batman Gazetesi, Batman haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı