Haber Detayı
08 Mart 2018 - Perşembe 16:52 Bu haber 1252 kez okundu
 
Renkli görüntüler
16 Mayıs Şehir Stadyumunun yanında kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü renkli görüntülere sahne oldu. HDP tarafından organize edilen etkinliğe HDP Batman Milletvekilleri Ayşe Acar Başaran, Saadet Becerekli, kadın örgütleri ve çok sayıda kadın katıldı. Balonların uçurulduğu etkinlikte kadınlar gönüllerince eğlenip halay çektiler.
GÜNDEM Haberi
Renkli görüntüler

 

KADINLAR VAR OLDUKÇA BARIŞI SAVUNMAYA DEVAM EDECEK

Kadınlara hitaben konuşan Milletvekili Becerekli, “Kadınların mücadelesi sonucu bugün birçok hakka sahiptir. Ama bugün hakları ellerinden alınmak isteniyor. Batmanlı kadınlar başta olmak üzere bölgede yaşaya kadınlar ölümün kan ve gözyaşı olduğunu biliyor. O yüzden kadınlar var oldukça barışı savunmaya devam edecek” dedi.

‘KADINLAR ZULME DUR DİYECEK’

Konuşmasına Kürtçe başlayan Milletvekili Ayşe Acar Başaran ise Bugün biz olunca demokrasi işlemiyor. Bugün demokrasi denince Akp sadece kendini anlıyor. Barışı savunanlar demokratik hakkını savunuyor. Nasıl ki Dehak’ın zulmünü Demirci Kawa yok ettiyse bugün de tüm Kürdistan’da bu zulme kadınlar dur diyecek” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından sanatçılar sahne alırken, miting halaylarla devam etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Renkli, görüntüler,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Renkli görüntüler
Renkli görüntüler
Renkli görüntüler
Renkli görüntüler
Renkli görüntüler
Yorumlar
Haber Yazılımı