Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 14:20 Bu haber 9259 kez okundu
 
Sabri Özdemir başvurusunu yaptı: Halkın iradesine ipotek koyan iktidar partisinin adayı çıkmış diyor ki...
Sabri Özdemir başvurusunu yaptı: Halkın iradesine ipotek koyan iktidar partisinin adayı çıkmış diyor ki...
GÜNDEM Haberi
Sabri Özdemir başvurusunu yaptı: Halkın iradesine ipotek koyan iktidar partisinin adayı çıkmış diyor ki...

 

Görevden uzaklaştırılan Belediye Başkanı Sabri Özdemir, HDP Batman Belediye Başkan adaylığı için başvurusunu yaptı.

HDP il binası önünde açıklama yapan Özdemir, önceki gün açıklama yapan Ak Parti’den belediye başkan adayı olan ve açıklamasında bu kenti halkla beraber yöneteceğiz diyen Murat Güneştekin’i eleştirdi.

“HALK ONLARA 1 NİSAN ŞAKASI YAPACAK”

Özdemir: “Partimizin dışında bile konuşmamıza izin vermeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız burada. AKP adayı utanmadan, iki gün önce yapmış olduğu basın açıklamasında bu kenti halkla beraber yöneteceklerini dile getirmişti. Utanmadan bu halkın iradesine darbe yapan, utanmadan bu halkın iradesine ipotek koyan iktidar partisinin adayı çıkmış diyor ki, bu halkla birlikte bu kenti yöneteceğiz. Evet, 31 Mart gecesi bu halk onlara gereken cevabı zaten verecektir. Onlara 1 Nisan şakası yapacaktır.

“31 MART’TA BU HALK GEREKEN CEVABI VERECEKTİR”

Yüzde 72 oy alan bu partiyi kapının önüne bile çıkartmayan emniyet güçleri burada şunu unutmasınlar.  Onlardan öncekileri de bize bu şekilde davranıyorlardı. Bu ülkede kimin ne zaman terörist, ne zaman kahraman olacağı hiçbir zaman belli değildir; bunu unutmasınlar. Bu halkın iradesine darbe yapan bu zihniyete Batman halkı gereken cevabı verecektir. Kayyumlar atayarak bu ülkeyi yönetmeye çalışan insanlar belediyelerimizi, halkın belediyelerini kalekollara çeviren bu zihniyet utanmadan bir de çıkıp diyor ki, bu halkla birlikte bu kenti yöneteceğiz. İnsanda biraz utanma olur. Kimin aklıyla dalga geçiyorsunuz? Batman kenti, Batman Halkı politik bir halktır ve bunun cevabını da 31 Mart’ta verecektir onlara. Biz burada Beşiri Belediyesi Eş Başkanımız, Gercüş Belediyesi Eş Başkanımız ve İkiköprü Belediye Eş Başkanımızla birlikte dosyalarımızı buraya teslim ettik ve burada olduğumuzu belirttik. Hiçbir zaman da gitmedik ve gitmeyeceğiz. Bu halkın iradesini baskıyla, zorla gasp etmeye çalışanlara 31 Mart’ta bu halk gereken cevabı verecektir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sabri, Özdemir, başvurusunu, yaptı:, Halkın, iradesine, ipotek, koyan, iktidar, partisinin, adayı, çıkmış, diyor, ki...,
Yorumlar
Haber Yazılımı