Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 11:57 Bu haber 4478 kez okundu
 
SAĞLIKÇILAR KARİYERLERİNİ ANLATTI
Batman Piri Reis Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından organize edilen ‘Kariyer Günleri’ paneline Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulvahap Hınç, Batman Bölge devlet Hastane Başhekimi Op. Dr. Ercan Seven, Başhekim yardımcısı Uzm. Dr. Hüseyin Güzel ve Batman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Mahsum Ekinci öğrencilerle kariyer günleri kapsamında söyleşi yaptı.
SAĞLIK Haberi
SAĞLIKÇILAR KARİYERLERİNİ ANLATTI

 

 

Batman Piri Reis Teknik Anadolu Meslek Lisesi öğrencilerine meslekleri daha iyi tanıyabilmeleri, meslek seçiminde doğru karar vermeleri, başarılı olmak için deneyimlerden yararlanabilmeleri, ileriki hayatlarına daha doğru karar vermelerini sağlamak için kendi eğitim ve kariyer planlamasında nelerin önemli olduğunu anlatırken, öğrenciler de öğrenmek istediklerini sorular sorarak öğrendi.

 

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulvahap Hınç üniversitede tercihin çok önemli olduğunu, öğrencilerimizin eğitim göreceği üniversite ve bölümleri seçerken bilinçli tercihte bulunmalarının önemine dikkat çekti. Hınç, “İnsanlar ya sevdiği mesleği yapmalı ya da yaptığı mesleği sevmelidir. Gençlerimizin sevdiği mesleği, sevdiği işi tercih etmesi memleketimizin bekası ve geleceği açısından da çok önemlidir.” dedi.

 

İNSAN HAYATI BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR

 

Kariyer günlerinin konuğu olan Batman Bölge devlet Hastane Başhekimi Op. Dr. Ercan SEVEN, Başhekim yardımcısı Uzm.Dr.Hüseyin Güzel ve Batman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Mahsum Ekinci birer sağlıkçı olarak hedeflerinden vazgeçmediklerini, insan hayatına verdikleri değeri ve meslek hayatında yaptıkları çalışmalarından bahsettiler. Öğrencilerinin ilgiyle dinlediği program, karşılıklı soru ve cevaplar eşliğinde devam etti. Okul Müdürü Hasan Keskin, sunumun son derece öğrenciler için etkili olduğunu belirterek katılımcılara katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAĞLIKÇILAR, KARİYERLERİNİ, ANLATTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı